Х**ла знову кинули. Контракту не буде: Індія знайшла альтернативу підводним човнам Путіна

Індія відмовилась від придбання російських підводних човнів на базі платформи "Амур-1650", натомість обравши субмарини німецького виробництва, передають Патріоти України.

Країна-агресор продовжує здавати позиції на ринку озброєнь Індії, яка з радянських часів була найбільшим покупцем зброї у Кремля. Індія рішуче відмовилась купувати у Путіна підводні субмарини. Натомість новий контракт на суму $5,2 млрд, який передбачає будівництво шести підводних човнів сьогодні, 7 червня, буде підписано між Індією та Німеччиною. Про це пише видання Bloomberg.

Відмовившись від контрактів на винищувачі Су-30МКІ та танки Т-90, а потім заморозивши переговори про купівлю гелікоптерів Ка-226Т, Індія відповіла «ні» на ще одну російську пропозицію – будівництво підводних човнів на базі платформи «Амур-1650», експортної версії субмарин проекту проекту 677 «Лада».

Хоча чиновники «Рособоронекспорту» обіцяли індійським колегам на 80% локалізувати виробництво на індійських заводах і апелювали до «стратегічного партнерства» двох країн, військові в Нью-Делі вважали за краще укласти контракт із Німеччиною, щоб модернізувати свій застарілий флот.

Як повідомляє Bloomberg із посиланням на знайомі із ситуацією джерела, Індія розраховує придбати шість підводних човнів виробництва німецького концерну Thyssenkrupp, який для реалізації проекту створить спільне підприємство з індійською Mazagon Dock.

Загальна сума операції оцінюється в $5,2 млрд, а її попереднє узгодження очікується 7 червня, коли міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прибуде до Нью-Делі з дводенним візитом.

«Це буде великий і важливий контракт не тільки для німецької промисловості, але також для Індії та для стратегічного партнерства Індія-Німеччина», – заявив Пісторіус, коментуючи майбутню поїздку. Він додав, втім, що є й інші конкуренти за індійський контракт, зокрема Франція. Про російську пропозицію та її перспективи Пісторіус не сказав нічого.

За даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), постачання російських озброєнь до Індії впало на 37% за останні п'ять років – період, протягом якого «Рособоронекспорт» під санкціями США.

Росія втрачає вплив: ще один "партнер" відвернувся від Кремля, - Newsweek

субота, 30 вересень 2023, 5:00

Росія втрачає вплив на своїх сусідів через військове вторгнення в Україну. Про це заявив економіст і науковий співробітник програми з Росії та Євразії британського аналітичного центру Chatham House Тімоті Еш, коментуючи слова президента Казахстану Каси...

Погар в Погарі: Слідом за Курщиною удар з повітря по електрооб'єкту зазнала і Брянська область

субота, 30 вересень 2023, 3:25

В Росії, в Брянській області заявили про вибухи та пожежу. Про це у суботу, 30 вересня, пишуть російські ЗМІ. . "Вибух на електропідстанції у селищі Погар Брянської області. Воно знаходиться за 30 кілометрів від кордону з Україною", - повідомляють в м...