Холодна війна-2: Путінський режим наблизився до ситуації 1991 року, - Інститут Роберта Ленсінга

Грубі втручання у внутрішні справи країн Європи і розвідувальні підривні операції на їх територіях - підірвали довіру до Москви і переконали населення європейських країн у ворожому і агресивній політиці Росії, реанімувавши спогади часів Холодної війни.


Інститут Роберта Ленсінг: Путінський режим наближається до ситуації 1991 року

Продовження конфронтаційної політики Москви із Заходом виснажує Кремль, відзначають автори аналітичного дослідження , і створює несприятливий клімат як навколо РФ, так і всередині неї, передають Патріоти України. Грубі втручання у внутрішні справи країн Європи і розвідувальні підривні операції на їх територіях - підірвали довіру до Москви і переконали населення європейських країн у ворожому і агресивній політиці Росії, реанімувавши спогади часів Холодної війни.

Про це йдеться в аналітичному дослідженні «Росія: Виклики і уразливості», розміщеному на сайті інституту.

Кремль вибрав конфронтаційний шлях і під час пандемії COVID-19, сконцентрувавшись на дезинформаційних операціях, дискредитації вакцин іноземного виробництва і використовуючи власні сумнівні препарати, позиціювалися як вакцини, з геополітичної метою. Москва намагається підтримувати Антивакцина руху шляхом дезинформаційних кампаній в світі. Це підсилює невдоволення урядів країн, які таким чином стають жертвами поширення ковіда.

РФ пішла на змагання з США щодо присутності на європейському газовому ринку, намагаючись зменшити частку американського LNG-газу. У той же час процес добудови газопроводу «Північний потік-2» продемонстрував можливості Кремля зі створення штучного дефіциту газу в Європі і оперативного збільшення цін шляхом, наприклад, ремонту одного з ділянок газопроводу.

Угода між США і ФРН щодо «Північного потоку-2», зустріч в Женеві дозволили РФ посилити свої позиції в медійній площині. Втім, вони додали стимулу до протидії російської експансіоністської політики в Європі і посилили рух супротивників проекту в США.

У практичній площині протистояння між США і РФ буде посилюватися у відповідь на кіберзлочини, втручання у вибори, в тому числі в Конгрес, які відбудуться у 2022 році, на ознаки яких вже вказав Білий дім.

Адміністрація Д. Байдена підсилює Трансатлантичне і транс-тихоокеанське співробітництво: з ЄС, NORDEFCO, Японією, Південною Кореєю.

Ситуація в Центральній Азії, зокрема, заплановане виведення американського контингенту з Афганістану - активізували діяльність «Талібану».

Загрози приходу до влади «Талібану» створюють тиск на країни Середньої Азії, які входять в зону впливу РФ. Оскільки Кремль в регіоні веде боротьбу з Вашингтоном, згортання військового контингенту США в Афганістані залишило Росію без ефективної стратегії в регіоні. У разі приходу талібів до влади, росіяни зіткнуться з радикальною зміною середовища , в якій їм доведеться діяти. Формування уряду змусить талібів займатися економікою країни, а також вести переговори про співпрацю з країнами периметра. Це підвищує ризики того, що Афганістан під талібами піде на конфронтацію з країнами регіону, що створить тиск на Росію і змусить її надавати допомогу в тому числі і в рамках військового союзу ОДКБ. Будь-яке входження Росії в конфлікт на території Центральної Азії - для РФ буде програшним, як з військової, так і з політичної точки зору.

США домовилися з Туреччиною щодо забезпечення контролю над ситуацією в Афганістані за допомогою турецького контингенту, який може вирости кількісно. Президент Туреччини Р. Т. Ердоган для розширення свого впливу на Афганістан і Центральну Азію в цілому використовує традиційну вже політику загальних історії та культури. На цьому тлі РФ програє Туреччині в регіоні.

На Південному Кавказі угоду, досягнуту між Вірменією і Азербайджаном під егідою РФ і Туреччини щодо Нагірного Карабаху, є нестабільним. Це підтверджує інцидент на кордоні між Вірменією та Азербайджаном від 28.07.2021. Самостійна гра Кремля, спрямована на збільшення військового і політичного присутності у Вірменії, нівелює миротворчий потенціал РФ серед союзників. Заява Азербайджану про створення єдиних збройних сил з Туреччиною свідчить про ослаблення ролі Кремля в регіоні , а в середньостроковій перспективі - призведе до загострення відносин між Анкарою і Москвою.

Ключові внутрішні виклики і проблеми Росії

Більшість внутрішніх викликів і проблем Росії - результат конфронтаційної зовнішньої політики Москви, а також прагнення режиму Путіна зберегти владу і забезпечити її трансфер.

США розглядатимуть ядерний удар по Україні як напад на НАТО - представник Сенату

п’ятниця, 30 вересень 2022, 17:45

Якщо Росія продовжить погрози на адресу України та застосує ядерну зброю, США сприймуть це як напад на НАТО. Про це американський сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем заявив на засіданні Судового комітету США, пише Dikgazete. Засідання коміт...

"Без зволікань": Зеленський закликав ВРУ ухвалити закон про націоналізацію всіх активів РФ

п’ятниця, 30 вересень 2022, 17:40

Президент України Володимир Зеленський закликав український парламент без зволікань прийняти закон про націоналізацію російських активів. Про це йшлося в його відеозверненні. Так, Зеленський повідомив, що сьогодні Рада національної безпеки і оборони Ук...