Армія Пакистану під час напруженості з Індією виявила критичну нестачу артилерійських боєприпасів, запасів яких вистачить лише на чотири дні у разі повномасштабного збройного конфлікту. Однією з причин дефіциту називають експорт боєприпасів до України, який суттєво вичерпав внутрішні резерви країни. Про це повідомляє агенція ANI з посиланням на джерела в оборонному секторі, передають Патріоти України.
Зазначається, що пакистанські збройові заводи, що відповідають за забезпечення армії, наразі намагаються відновити запаси в умовах глобального зростання попиту на озброєння та застарілої виробничої бази. У результаті, за поточного рівня ресурсів, збройні сили Пакистану можуть підтримувати бойові дії високої інтенсивності лише протягом 96 годин, що викликає серйозну стурбованість у військовому керівництві.
Пакистанська військова доктрина передбачає швидке розгортання сил для протидії чисельній перевазі Індії, роблячи особливий акцент на використанні артилерії та бронетанкових з’єднань. Проте, як зазначають експерти, через брак 155-мм снарядів для самохідних гаубиць М109 та 122-мм реактивних снарядів для установок БМ-21, здатність армії ефективно протистояти можливому наступу Індії суттєво обмежена.
У квітні 2025 року в соціальних мережах з’явилася інформація, що великі партії 155-мм снарядів, які мають ключове значення для артилерійських підрозділів, передані Україні. Це ще більше посилило побоювання щодо виснаження стратегічних запасів боєприпасів.
Колишній головнокомандувач пакистанської армії генерал Камар Джавед Баджва раніше визнавав наявні обмеження, наголошуючи, що Пакистан не має достатніх ресурсів для ведення тривалого конфлікту з Індією ‒ ані у військовому, ані в економічному вимірах.
За даними розвідки, Пакистан розмістив склади з боєприпасами поблизу індійського кордону, готуючись до можливого загострення. Водночас джерела видання зазначають, що надмірна концентрація зусиль на експорті зброї в умовах економічної нестабільності поставила під загрозу власну обороноздатність країни.
Паралельно з цим економічна ситуація в Пакистані погіршується: зростає інфляція, накопичується зовнішній борг, зменшуються валютні резерви. Через це армія вже була змушена скоротити норми харчування, скасувати навчання та призупинити планові маневри через нестачу пального.
Нагадаємо, новий оберт протистояння між двома ядерними країнами почався після нападу, внаслідок якого загинули близько 30 осіб. Він стався 22 квітня у місті Пахалгамі - туристичному центрі на півночі Індії - влада країни звинуватила у нападі бойовиків, пов’язаних із Пакистаном.
Адміністрація Дональда Трампа запропонувала скоротити бюджет NASA на $6 млрд, що становить приблизно 25% від загального фінансування агентства. Водночас $1 млрд із залишених коштів планують спрямувати на програми, орієнтовані на дослідження Марса. Цей ...
Сили оборони України нещодавно просунулися на полі бою поблизу Торецька на Донеччині, водночас і окупанти змогли пробитися поьлизу. Також ворог мав просування на Куп'янському напрямку фронту в Харківській області. Про це йдеться у зведенні Інституту ви...