За даними воєнної розвідки України Північна Корея вже щонайменше півтора місяця постачає Росії 122 та 152 мм снаряди для артилерії, а також ракети до РСЗВ "Град" та боєприпаси для танків. Однак ці снаряди, основна маса яких, імовірно, виготовлена у 1960-1970 роках, можуть створити проблему для російської армії, передають Патріоти України.
Тим часом Пхеньян під виглядом допомоги Москві позбувається від боєприпасів, термін експлуатації яких сплив і які, з високою вірогідністю, можуть не спрацьовувати або вибухати прямо у стволах. Таку думку в інтерв'ю OBOZREVATEL висловив військовий експерт Михайло Жирохов.
Він зауважив, що передаючи Росії боєприпаси, Північна Корея позбавляється від надлишкового майна: снарядів, термін експлуатації яких збіг.
"Північна Корея не воює з 1953 року, але з цього періоду вона накопичує на складах снаряди і всі боєприпаси. Ті боєприпаси північнокорейського виробництва, фото яких я бачив, вироблені в 1960-70-х роках. Тобто у такий спосіб Північна Корея позбавляється надлишкового майна, снарядів, термін зберігання яких сплив. Вони передають їх росіянам", – заявив Жирохов.
Він акцентував увагу на тому, що Пхеньян передає Москві снаряди певних типів – 122, 152-міліметрові. "Вони є зменшеної дії, є великої дії, є просто осколково-фугасні. У Росії є потреба лише в деяких типах снарядів, які вони вже використали під час бойових дій. Передусім йдеться про снаряди великої дії, тобто ті, якими можна уразити цілі на великій відстані. Цим вони намагаються компенсувати нестачу далекобійної зброї, тому що наша 155-міліметрова артилерія стріляє далі, ніж російська. Тому першочергово вони використовують саме ці снаряди підвищеної дальності, і вони дуже швидко закінчуються", – наголосив експерт.
Водночас Жирохов зазначив, що наразі у відкритому доступі він не зустрічав жодного підтвердження передачі Росії танкових снарядів виробництва Північної Кореї. "Було відео з використанням росіянами північнокорейських снарядів до "Градів", але вони також були не в найкращому стані. Вони були іржаві, 1950-х років виробництва", – додав експерт.
Він скептично оцінив значення північнокорейської допомоги для суттєвого посилення боєздатності російської армії. Не виключено, що загарбники можуть отримати додаткові проблеми.
"Такі снаряди не вибухають через один або навіть являють небезпеку для власного екіпажу – в будь-який момент снаряд може вибухнути просто у стволі. Ця проблема добре відома українській армії, тому що 2014 року ми почали використовувати снаряди 1960-70-х років. Була дуже велика кількість випадків, коли вибухали самохідні артилерійські установки і снаряди прямо в стволі", – припустив Жирохов.
Та навіть якщо північнокорейські боєприпаси виконуватимуть свої функції, з логістикою у РФ будуть проблеми. "Підсилення російської армії завдяки Північній Кореї дійсно може бути – в КНДР багато таких снарядів. Але наскільки це позначиться на фронті, важко сказати. Не забувайте також про логістику. Адже з Північної Кореї до Росії є лише два шляхи постачання: або транзит, тобто залізниця, яка і так переповнена військовими ешелонами, або перевезення військово-транспортною авіацією. Але в такому випадку ці снаряди будуть золотими", – підкреслив військовий експерт.
За даними, які є в України, на території РФ проходить підготовку військовий контингент КНДР чисельністю 12 тис. осіб. Про це постійний представник України при ООН Сергій Кислиця розповів під час виступу на засіданні Радбезу 30 жовтня, трансляцію вели н...
В Україні продовжуються скандали з деклараціями чиновників, і слідом за повідомленнями про багатство співробітників МСЕК та податкової служби, «естафету перейняла» Державна казначейська служба, передають Патріоти України. Так, начальник відділу обласно...