Соціал-демократична партія Німеччини стала переможцем федеральних виборів у Німеччині і отримує шанс сформувати новий уряд. Це засвідчили дані підрахунку голосів протягом ночі 27 вересня, зазначають Патріоти України.
Федеральний офіс, відповідальний за спостереження за виборами (Bundeswahlleiter), стверджує, що СДПН отримує 25,7% голосів і лишається лідером перегонів.
Політична сила чинного канцлера Ангели Меркель, блок ХДС/ХСС отримує 24,1%, з яких голоси ХДС склали 18,9%, а баварську партію ХСС підтримали 5,2%. При цьому ХСС майже зберігла підтримку у порівняння з виборами 2017 року, а загальнонаціональна ХДС показала провал у -7,9 відсоткових пунктів.
Ці результати виборів, сформовані станом на 5.30 годину ранку 27 вересня (за київським часом) формально ще не є "остаточними", однак не мають суттєво змінитися – наразі надійшли дані з усіх 299 округів.
Третє місце отримала партія "Зелені" із 14,8% підтримки, її результат виявився дещо вищим за прогнози екзитполів. Як відомо, "Зелені" під час передвиборчих перегонів виступали проти запуску газогону "Північний потік-2"
На четвертому місці – "Вільні демократи" із 11,5%, четвертими стала праворадикальна "Альтернатива для Німеччини" із 10,3%, підтримка якої впала у порівнянні з 2017 роком на 2,3%. П’ята партія – ліворадикальні "Ліві" із 4,9%, що впали майже удвічі. Інші партії не долають бар’єр для попадання у Бундестаг за партійними списками.
Таким чином, право сформувати уряд отримує переможець, Соціал-демократична партія Німеччини на чолі з Олафом Шольцем, яка має для цього домовитися про коаліцію або із "Зеленими" та "Вільними демократами", або із блоком Меркель.
Гучні публічні заяви останніх днів щодо 30-денного припинення вогню і прямих переговорів між державними лідерами України та Росії можуть бути лише верхівкою інтенсивних закулісних переговорів, які ведуться просто зараз. Не виключено, що найближчі дні с...
Є два сценарії подальшого розвитку війни в Україні. Перший – перемир’я, під час якого країна-агресорка Росія лише набереться сил, компенсує втрати, відновить свою боєздатність і через рік зможе почати бойові дії ширшого масштабу; другий – перемир’я не ...