Ситуація в нинішній Росії дуже схожа до тієї, яка була в Радянському союзі напередодні його розвалу. Всі ті чинники, які вплинули на розпад СРСР зараз присутні у РФ, нема лишень Чорнобильської катастрофи, але її роль відіграють стихійні лиха.
Про це розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень Олександр Леонов у новому випуску програми OBOZ.Talk.
Війна
За словами політолога, першим фактором, який вплинув на розвал Радянського союзу, була війна в Афганістані, на яку витрачались величезні кошти.
"Союзу довелося виводити війська, бо війна зжирала великі гроші. Щоб не бути голослівним, напередодні розпаду Радянський Союз витрачав на оборону 30% бюджету", – зазначив Леонов.
Нинішня Росія витрачає навіть більше на війну в Україні. Так, у 2023 році РФ витратила на "оборонку" 40% бюджетних коштів, зазначив експерт.
"При тому, що Радянський Союз був сильнішою потугою, мав замкнені цикли виробництва зброї. У Росії цього вже немає", – наголосив Леонов.
Чорнобиль
Аварія на Чорнобильській АЕС змусив СРСР витрачати великі гроші на ліквідацію, на переселення людей, що ще більше підірвало економіку Союзу.
У нинішній Росії роль Чорнобильської трагедії відіграють стихійні лиха – повені, лісові пожежі та ін.
"Повені в Росії затопили цілі області, і це теж вимагає вкладення грошей і допомоги людям, яку не надають", – зазначив експерт..
Падіння цін на нафту
"Зараз ціна на нафту тримається, але тут Україна вирішила допомогти. І удари по російській НПЗ мають подвійний ефект. По-перше, Росія втрачає можливість переробляти нафту, і вона змушена буде закупати, і вона вже звернулася до Казахстану, зарезервувати 300 тисяч тонн на всяк випадок", – пояснив політолог.
За його словами, Росія тепер змушена зважувати, куди відправляти те, що в неї є – на війну чи в народне господарство.
А з іншого боку, на родовищах не можна просто "прикрутити краник" і перестати видобувати нафту. Тому нафту, яку безперервно Росія видобуває, і яку втратила можливість переробляти через атаки українських безпілотників по НПЗ, викидають на зовнішній ринок по демпінгових цінах. Це призводить до того, що ціни на нафту падають.
"І про це вже тенденції свідчать і говорять, що якраз удар українських дронів по російських НПЗ призводять до того, що ціни на нафту падають", – зазначив Олександр Леонов.
Вас може зацікавити:Ф'юрі звинувачував українців, рвався воювати, а його батько молився за російських хлопців: що думає суперник Усика про Україну
Тому, якщо українські дрони й надалі будуть підривати російські НПЗ, ми станемо свідками розвалу російської імперії.
Народний депутат Тарас Батенко першим заявив про загрозу удару ракетою "Орешник" по урядовому кварталу в Києві і, зокрема, по будівлі Верховної Ради. При цьому він був у Львові і, вірогідно, не збирався повертатись до столиці. Про це сказав нардеп від ...
Багато пишу про те, що західний демократичний світ опинився немов у оповіданні про барона Мюнхгаузена: між рикаючим левом агресивних диктатур (росія, іран, кндр), які розпочали військову агресію, і огидним крокодилом популізму, який поглинає західні су...