Трьом колишнім високопосадовцям ПАТ КБ "ПриватБанк" повідомили про підозру в розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем. Зокрема, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, та у службовому підробленні. Йдеться про розтрату 136 млн гривень. Сповіщення про підозру погодила 22 лютого генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, інформує пресслужба ОГП, передають Патріоти України.
Відомо, що одним із фігурантів справи про ПриватБанк є Володимира Яценка, котрий у 2016 році був першим заступником голови правління фінустанови. "Зокрема, повідомлено про підозру колишньому першому заступнику Голови правління ПриватБанку, який в понеділок намагався покинути Україну на приватному літаку у напрямку Відня. Завдяки зусиллям правоохоронців літак здійснив посадку в аеропорту "Бориспіль", де експосадовця було затримано", – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо: раніше Ірина Венедиктова повідомила, що дані про плани правоохоронців вручити підозру Яценку "злили", через що затриманий фігурант розслідування готував втечу 22 лютого, яку реалізувати йому не вдалося. Генпрокурорка заявила, що "злив" конфіденційної інформації стане темою окремого розслідування.
Нині Яценку, а також та начальниці департаменту фінансового менеджменту, яка одночасно обіймала посаду першого заступника Голови правління пов’язаної з банком юридичної особи, повідомлено про підозру у спосіб, передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України. Справа розглядається за за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 і 2 ст. 366 ККУ.
Що встановило слідствоЗазначається, що в грудні 2016 року троє колишніх високопосадовців фінустанови, усвідомлюючи, що ПАТ КБ "ПриватБанк" у найближчий час визнають неплатоспроможним і він перейде під контроль держави, а також розуміючи, що через це з 19 грудня 2016-го вони втратять контроль над коштами банку, підготували та реалізували злочинний план розтрати грошових коштів фінустанови.
Він зокрема полягав у протиправному нарахуванні і виплаті додаткової винагороди – індексованої комісії через ріст курсу гривні до долара США на користь пов’язаної з банком юридичної особи за наявним депозитним договорам із нею. Водночас виплата такої комісії цими депозитними договорами та додатковими угодами до них не передбачалася.
"Окрім цього, нарахування і виплата винагороди були заплановані в порушення вимог статті 52 Закону України "Про банки і банківську діяльність", якою встановлено, що угоди, які здійснюються з пов’язаними з банком особами, не можуть передбачати умов, що не є поточними ринковими умовами", – пояснили в ОГП.
Там додали, що для прикриття розтрати грошових коштів "ПриватБанку" згадані топменеджери вирішили надати цим банківським операціям вигляду законних, посилаючись на нібито заздалегідь ухвалене й погоджене рішення кредитного комітету банку від 2014 року (насправді ж воно було підроблене "заднім числом"). А крім нього, також на те, що ухвалив кредитний комітет банку від 16 грудня 2016 року, якими нібито було вирішено застосувати нарахування і виплати індексованої комісії за депозитами на користь пов’язаної з банком юрособи в межах розпорядження "Про реалізацію нового депозиту з виплатою винагороди у зв’язку з ростом курсу гривні до долару США" від 2013 року.
Так підозрювані спричинили збитки у сумі 136 млн гривень, встановило слідство. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, досудове розслідування – детективами Національного антикорупційного бюро України.
Сьогодні вимальовуються лише два параметри, з якими команда новообраного президента США Дональда Трампа в перспективі може вийти на переговори щодо завершення повномасштабної війни в Україні. Про це розповідають джерела РБК-Україна, передають Патріоти ...
Територія шахти "Торецька" контролюється Силами Оборони на 80%. Про це заявив блогер, воєнний кореспондент Богдан Мiрошников у повідомленні у соціальних мережах, передають Патріоти України. Ворог захопив один з двох териконів на виїзді з міста та перер...