Командування російських військ планує у перспективі змінити тактики та підходи до ведення бойових дій проти України, про що свідчить закупівля у Китаю баггі Desertcross 1000-3. Таку думку у мережі висловив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, передають Патріоти України.
Він звернув увагу, що в Росії оголосили про закупівлю у Китаю баггі Desertcross 1000-3 виробництва AODES. Країна-агресорка заявляє, що до військ уже передано понад 530 таких баггі. Зараз готується контракт на закупівлю ще близько 1600 одиниць
"Якось ця новина не надто віддзеркалила в нашому інформаційному просторі. А даремно. Питання в тому, що такі постачання говорять про зміну тактики та підходу до ведення бойових дій російським командуванням у перспективі", – переконаний Коваленко.
Військово-політичний оглядач повідомив, що Desertcross 1000-3 – це баггі з підвищеною прохідністю. Це дозволяє в умовах бездоріжжя вирішувати логістичні питання та евакуювати поранених, здійснювати рейдові заходи, проводити диверсійно-розвідувальну діяльність.
"Тобто командування РОВ (російських окупаційних військ – ред.) серйозно готується до переведення низки ділянок війни саме в таку площину. До того ж, баггі дозволяють високомобільно використовувати дозорні групи для протидії противнику. Наприклад, через відсутність мобільності РОВ буквально на очах втрачають контроль над лівим берегом Дніпра", – звернув увагу Коваленко.
Він не виключив на тлі закупівлі баггі "розпилення" бюджетних коштів РФ. Один такий баггі залежно від комплектації росіяни оцінюють у 20-26 тис. дол., хоча середня вартість – 16 тис. дол. За даними експерта, на фронті баггі Desertcross 1000-3 поки що не бачили.
"В нашому інформаційному просторі постійно робляться акценти на дронах, що займають у волонтерській діяльності основну частину, але кластер баггі залишається якщо не з мінімальною, то взагалі без уваги", – вказав Коваленко.
У контексті баггі він додав, що в України є непогані напрацювання – як-от "Хижак" від вінницької групи Buggy для ЗСУ. За словами Коваленка, на системному державному рівні забезпечення військ такою технікою не відзначається. Він зазначив, що тенденції з баггі не варто ігнорувати.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...