У листопаді 2024 року до проєкту "Хочу знайти" надійшло 6876 заявок від росіян на пошук їхніх родичів – військовослужбовців ЗС РФ, які зникли, воюючи проти України. Місцями найбільших таких втрат, як і раніше, є Покровський та Бахмутський райони Донецької області, а також Курська область РФ, передають Патріоти України
Про це повідомляється в Telegram-каналі єдиного центру прийому звернень щодо здачі в полон "Хочу жити". Зазначається, що інформація зібрана лише на основі тих даних про окупантів, які їхні родичі передали українському державному проєкту Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненим.
"Це майже на 8% більше, ніж минулого місяця, й найбільша кількість за місяць із моменту запуску проєкту "Хочу знайти" в січні 2024 року. Усього за цей час надійшло 45 404 заявки", – йдеться у повідомленніЗазначається, що минулого місяця загальна кількість знайдених через "Хочу знайти" зросла на 223 особи та становила 1538 військовослужбовців. Із них 1458 окупантів були в статусі військовополонених та 80 – знайдені серед загиблих.
"Оскільки в листопаді не було обмінів військовополоненими, кількість тих, хто повернувся додому, не змінилася – 346 осіб. 1112 військовополонених, знайдених за допомогою проєкту "Хочу знайти", очікують на обмін у місцях утримання", – кажуть авториВстановлено, що у листопаді найбільше звернень на пошук надійшло щодо військовослужбовців 252-го мотострілецького полку (в/ч 91711), 15-го (в/год 90600), 25-го (в/год 29760), 123-го (в/ч 40463) мотострілкових бригад, а також 810-ї бригади морської піхоти (в/ч 13140) ЗС РФ.
Дев'ять із двадцяти підрозділів-антилідерів за кількістю зниклих безвісти комплектуються з чоловіків, призваних до лав путінської армії у тимчасово окупованих Донецьку, Луганську та Криму.Місцями найбільших втрат росіян на українському фронті, окрім Покровського та Бахмутського напрямів, також є Куп'янський та Чугуївський райони Харківщини; Сєвєродонецький – Луганщини; Сватівський, Краматорський, Волноваський – Донеччини; Пологівський район Запорізької області.
Найактивнішими у пошуку "зниклих безвісти" окупантів були їхні дружини та сестри, на яких припало 55% усіх заявок до проєкту. Найбільше їх надійшло з Москви та Московської області РФ. Стабільними антилідерами за кількістю безвісти зниклих солдатів армії РФ залишаються Республіка Башкортостан, Ростовська область та Краснодарський край.
Вас може зацікавити:Діти обирають "кота в мішку": викладачка назвала ключову проблему вищої освіти в Україні
Вас може зацікавити:Українців дурять з виплатою "тисячі Зеленського": викрито нову схему обману
Водночас у листопаді різко зросла кількість заявок із Алтайського краю (+40%), Красноярського краю (+28%), окупованих районів Донецької області (+32%), а також Волгоградської області РФ (+19%).
У листопаді завдяки "Хочу жити" вдалося встановити статус військовополоненого для 21 окупанта з лав ЗС РФ, щодо яких спочатку не було інформації про перебування серед військовополонених чи загиблих.
На Куп’янському напрямку ЗСУ відбили потужний штурм окупантів. Вдалось знищити бронетанкову групу ворога, передають Патріоти України з посиланням на "Хортицький вітер". "Для штурму ворог залучив п'ять одиниць бронетехніки - два танки та три БМП з деса...
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі у відповідь на вимогу прем'єр-міністр Іраклія Кобахідзе піти з посади після закінчення каденції заявила, що залишається вірною Конституції Грузії, «яка була розтоптана», залишається верховною головнокомандувачем Зб...