"Кожен чує те, що хоче почути": Бойко заявив, що "не бачить нічого різкого" у своєму скандальному відео

Народний депутат Юрій Бойко, який очолює парламентську групу «Платформа за життя та мир», прокоментував свою скандальну заяву про «радикалів, які перейменовують міста», «заборону говорити рідною мовою» і «насильство над людьми», опубліковану 14 грудня у соцмережі TikTok. Вона викликала великий резонанс в Україні, а Служба безпеки України сьогодні викликала політика на розмову, де він має детально пояснити свої останні заяви, інформують Патріоти України.

Як пояснив Бойко своє скандальне звернення

Ще до походу Юрія Бойка в СБУ ВВС Україна звернулась до політика з проханням пояснити причини та мотиви зробити таке резонансне звернення. У коментарі виданню Бойко сказав, що в умовах російської агресії та знищення наших пам'ятників неприпустимо нам всередині країни боротися із власним минулим.

«Моя позиція щодо минулого та історичної пам'яті залишається незмінною протягом багатьох років. Нічого не змінилося й після початку збройної агресії Росії. Тому я не бачу нічого «різкого» у відео. Скоріше різкою була реакція на це відео. Кожен почув те, що хотів почути. Я дійсно категорично проти «політики відміни» минулого. Це історія становлення нашої держави, якою б вона не була. Її треба пам'ятати, щоб не повторювати помилок», – заявив Бойко.

Проросійський політик вважає, що стосовно мови та віри, не потрібно розхитувати суспільство у період війни, поділяючи на «правильних» і «неправильних» українців, а навпаки шукати точки єдності людей.

У Бойка запитали, хто такі «ми» у його відео, від імені яких він робить свої заяви.

«Ми – це люди які протистоять російській агресії та водночас виступають за збереження конституційних прав і свобод українських громадян. Є дані різних соціологічних досліджень щодо того, що значна кількість українців не сприймає процеси «гуманітарної відміни», які відбуваються в країні. Тим більше, що такі дії порушують норми чинної Конституції. Саме на захист їхніх прав ми виступаємо», - заявив він.

Журналісти поцікавилися у Бойка, кого він має на увазі під «радикалами», яких згадує у відео і чи не має на увазі він нинішню владну команду й особисто президента Володимира Зеленського.

«Кожен чує те, що хоче почути. Давайте пригадаємо, що процеси зносу пам'ятників та перегляду гуманітарної політики почалися за часів президентства Петра Порошенка. І він особисто, і парамілітарні групи, що з'явилися в українських містах, розпочали цю політику боротьби з пам'ятниками та цькування громадян за мовною чи релігійною ознаками. Саме ці ініціативи вуличних активістів ми спостерігаємо сьогодні по всій Україні», – заявив народний депутат.

Тут варто нагадати, що після Революції гідності у низці міст та сіл активісти зносили пам'ятники комуністичним діячам. Згодом парламент ухвалив пакет законів про декомунізацію, згідно з яким влада сама демонтувала пам'ятники комуністичним та радянським діячам, а також послідовно прибирає радянську топоніміку. У 2023 році парламент ухвалив, а президент Зеленський підписав закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» – після цього влада прибирає пам'ятники російським діячам та змінює відповідні назви міст та вулиць.

Відповідаючи на запитання, чи не боїться Бойко порушення кримінальної справи через свої висловлювання, він сказав: «Моя заява якраз навпаки є закликом до всіх політиків припинити розколювати українське суспільство. Відповідальність за відсіч російській агресії повністю покладено на українську владу. Тому ми будемо і надалі її підтримувати. До речі і спікер і голова Офісу кажуть саме про те ж саме. Такий нечуваний розголос та резонанс якраз є свідченням того, що ми зачепили дуже болісну точку в суспільстві. Тому виявлення проблеми – це вже половина її рішення, а не підстава для кримінального переслідування».

Пекін клацнув Трампа по носу, а Західну солідарність - по слабкій ланці: Китай підтримав суверенітет Данії над Гренландією й очікує на взаємність щодо Тайваню

вівторок, 20 травень 2025, 6:00

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що Китай підтримує цілісність Данії та Гренландію як частину Данії, "попри візит експрезидентки Тайваню Цай Інвень до Копенгагена минулого тижня". Про це у понеділок, 19 травня, заявив глава МЗС Китаю під ч...

"Важливе запитання": Ексголова ЦРУ оцінив запас міцності України та імовірність продовження підтримки США

понеділок, 19 травень 2025, 23:50

Командувач Центрального командування США у 2008−2010 роках, Директор ЦРУ у 2011−2012 роках Девід Петреус оцінив «запас міцності» України та імовірність того, що США продовжать її підтримувати, передають Патріоти України. «Важливе запитання — чи продовж...