Кращі люди України: Кілька тисяч прокурорів фінансуватимуться Зеленським на рівні сотень тисяч українських науковців

Пріоритети держави Зеленського виявляються через Держбюджет. Чи виправдають законники такий аванс перед народом, залишається питанням.
Олексій Кущ. Фото: скріншот з відео.

У бюджеті України на 2020 рік майже зрівняли витрати на прокуратуру та науку. Про це в ефірі "Прямого" заявив економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ, передають Патріоти України.

"Людей цікавить не гола цифра зростання ВВП - 3% або 5%. Є таке поняття "інклюзія ВВП". Тобто, як цей ВВП просочується в доходи населення, який шар масла буде намазувати на ось цей соціальний бутерброд. І ми бачимо, що фактично ніякої інклюзії цього економічного росту не буде. Тобто люди не відчують це в реальних доходах, вони не відчують у своєму гаманці ці темпи зростання. Тому що мінімальна зарплата збільшується тільки на 550 гривень, а мінімальна пенсія складе трохи більше 1700 гривень ... Це нижче, ніж рівень прожиткового мінімуму.

Хоча, в принципі, чиновники вже нової влади говорили про те, що мінімальна пенсія буде на рівні прожиткового мінімуму, хоча б того статистичного - не реально, але статистичного прожиткового мінімуму. Але навіть це не дають людям. Я хотів би порівняти дуже цікаві цифри - це витрати на науку в розмірі 10 мільярдів гривень і витрати на прокуратуру в районі 7 мільярдів гривень або 8-ми. Фактично прокуратура у нас рівноцінна всім витратам на науку. В тому числі, на науку в університетах виділяється 800 мільйонів гривень. Це фактично цифра, яка ... скажімо так, середня фармацевтична європейська компанія виділяє такий бюджет на свої наукові дослідження", - наголосив Кущ.

"Тут дуже проста технологія, дуже проста взаємозалежність. Як зараз ростуть основні світові країни, як вони забезпечують Динамічне зростання? Справа в тому, що епоха, коли росли на сировину, росли на випуску якогось напівфабрикату, сировинних товарів, - вона вже закінчилася. Зараз завдання держави - це інвестувати і вище рівень соціального капіталу. Тобто потрібно інвестувати в медицину, в освіту, в науку, створювати високу якість людського капіталу. І це функція держави. А вже бізнес, використовуючи цей людський капітал, досягає високих темпів економічного зростання. Тобто завдання держави - це вище ефективність людського капіталу, інвестувати в освіту, в науку, в медицину. А завдання бізнесу - за допомогою вже більш високої якості людського капіталу інтенсивно розвивати економіку. Тому з такими інвестиціями в людський капітал у нас буде падіння, у нас по експоненті буде знижуватися рівень освіти і загальна ефективність людського капіталу. Тобто населення буде поступово в стан соціальної фрустрації опускатися", - додав він.

Джерело: Прямий

Хіти тижня. Щось пішло не так: Москва розкрила інтригу щодо зустрічі Путіна із Зеленським у Єрусалимі

субота, 25 січень 2020, 6:00

Зустріч голів двох держав не відбулася. Про це заявив прессекретар Дмитро Пєсков попередньо зазначивши, що президент України Володимир Зеленський скасував візит на Всесвітній форум пам’яті Голокосту, на якому був присутній президент РФ Володимир Путін,...

Хіти тижня. Розчарування року: У "ЛДНР" різко змінилося ставлення до Зеленського

субота, 25 січень 2020, 0:35

У Москві зрозуміли, що Зеленський не готовий йти на поступки Росії і включати Донбас до складу України на умовах Кремля. Відомий український журналіст Денис Казанський підкреслив радикальну зміну в риториці з боку бойовиків "ДНР" щодо президента Володи...