Зокрема, так вважає російський правозахисник Марк Фейгін. В інтерв'ю OBOZ.UA він висловив думку, що саме там можуть виникнути бунти на тлі чергових президентських виборів.
"Вважаю, що зараз небезпека саме сибірського сепаратизму не надто велика. Ми не бачимо таких проявів. Якби були якісь мітинги, виступи, масштабна підпільна діяльність якихось груп, можна було б про це говорити. Але я такої інформації не маю", – зазначив росіянин, якого в РФ визнали "іноагентом".
За його словами, наприклад, підпали здебільшого спостерігаються у центральній частині Росії та на півдні, а ось "сибірський регіон спить". "Кремль усього боїться. Він намагається створити певний заслін від усього. І фантазія не надто велика – це зміцнення силової вертикалі. З цього погляду я цілком можу припустити, що вони розглядають цю загрозу поряд з усіма іншими", – пояснив Фейгін.
Він каже, що традиційно небезпечними вважаються сепаратистські тенденції у національних околицях, в автономіях РФ. Насамперед, на Північному Кавказі. А сибірський сепаратизм розглядається серед інших менш небезпечних загроз.
"Але, мабуть, він також має місце. Я чув про цей Сибірський батальйон, хоч і не знаю його чисельності. Думаю, поки він нечисленний. Чи приєднуватимуться до нього громадяни Росії, наприклад, із Сибіру та його національних автономій, приїжджатимуть туди – поки складно судити. Тому що всі російські з'єднання ЗСУ нечисленні. Рахунок кожного йде на кілька сотень людей", – переконаний російський правозахисник.