Кремль активно здійснює інформаційні операції проти Молдови, що нагадують тактики, використані перед вторгненнями до України у 2014 і 2022 роках. Це викликає побоювання щодо можливої майбутньої російської ескалації стосовно Молдови. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти України.
Зокрема, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров висунув неправдиві звинувачення на адресу Сполучених Штатів і Європейського союзу, стверджуючи, що вони контролюють уряд Молдови й перешкоджають переговорному процесу щодо придністровського конфлікту у форматі "5+2". Подібні наративи, що розвиваються російськими офіційними особами та провоєнними блогерами, створюють інформаційні умови для виправдання можливої російської інтервенції.
"Кремль також звинуватив США в організації протестів, що спалахнули після виходу Януковича з Угоди про асоціацію з ЄС 2013 року, і заявив, що нібито "переворот", який відбувся після цього і був підтриманий США, змусив Росію вдертися до Криму та почати військові дії на Донбасі 2014 року, щоб захистити тих, хто "виступав проти перевороту", і російських "співвітчизників за кордоном", — йдеться у звіті.
Аналітики попереджають, що Кремль також використовує ідею захисту "співвітчизників за кордоном" щодо Придністров'я, щоб виправдати своє вторгнення до Молдови, подібно до того, як це було з Кримом і Донбасом. Російські дії в Придністров'ї, зокрема проведення військових навчань, викликають побоювання щодо можливої дестабілізації регіону.
Полтава, Дніпро та Кривий Ріг — це ті українські міста, де теоретично можуть розмістити європейських миротворців, якщо таке рішення буде прийнято та узгоджене. Про це днями повідомило британське видання The Telegraph, посилаючись на деталі мирного план...
Мита, які президент США Дональд Трамп наклав на імпорт сталі та виробів з неї, коштуватимуть українському бюджету 1 млрд гривень щороку. Таким чином Україна буде змушена протистояти не лише війні на полі бою з Росією, але й торгівельній війні зі Сполуч...