Кремль на порозі фінансової прірви: Нафтогазові доходи РФ упали вдвічі, дірка в бюджеті зростає

У Росії офіційно визнали провал у наповненні держбюджету нафтодоларами на початку 2023 року. Так, нафтогазові доходи бюджету РФ за січень-травень скоротилися на 50%. Дефіцит бюджету при цьому зростає, "дірку" затикають коштами, які мали б забезпечувати "добробут росіян", передають Патріоти України.

Так, скарбниці Кремля за п'ять вдалося отримати 2,85 трлн руб (35 млрд дол.), що вдвічі менше за минулорічні показники за той же період. Про це свідчать дані, які розкрив мінфін РФ.

Водночас дефіцит бюджету РФ за підсумками 5 місяців виявився на рівні 3,4 трлн рублів. Це вже 117% від річного плану.

У цілому нині доходи федерального бюджету РФ за підсумками п'яти місяців впали на 18,5% рік до року, до 9,82 трлн рублів. У російському мінфіні визнають, що це сталося саме через зниження нафтогазових надходжень.

Формально причиною такої невтішної статистики у Росії називають "високу базу порівняння минулого року, зниження цін на нафту Urals та скорочення обсягів експорту природного газу". По суті Кремль втрачає енергетичні доходи через нафтові санкції і відмову більшості країн Європи від російського газу.

Водночас витрати країни-агресорки зростають. За п'ять місяців витрачено 45,5% загального обсягу на рік. Порівняно з 2022 роком витрати вже збільшились на 26,5%. Таким чином, у Кремля залишається дедалі менше коштів для фінансування війни таким чином, щоби цього не відчували пересічні росіяни.

Аналітики припускають, що на тлі зростання видатків через війну проти України та падіння доходів в умовах санкцій діра у бюджеті перевищить річні призначення. Дефіцит покривають в основному за рахунок внутрішніх боргів і грошей із Фонду національного добробуту (ФНБ), з якого з початку року було вилучено майже 440 млрд рублів (5,4 млрд дол.).

"До Нового года мы должны уничтожить Путина. Это наша задача, а не украинской армии или западных спецслужб": Російський опозиціонер розповів про полювання на диктатора (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 6:15

Російська опозиція поставила за мету знищити нинішнього президента РФ Володимира Путіна до початку 2024 року. Після нього на 100 днів крісло займе голова уряду Росії Михайло Мішустін. "Путина прибьем – очень и очень хочется. Было у нас несколько эпизод...

Моль у майці та спортивних штанях Adidas: З'явилися рідкісні кадри з Путіним, коли той супроводжував Собчака на відпочинку у Фінляндії (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 4:15

Майбутній російський диктатор у 90-ті роки їздив з Анатолієм Собчаком на острів Торсе на зустріч з імпортером деревини з РФ. Судячи з відео, Володимир Путін мав недбалий вигляд, у такому вигляді його ще не бачили. Фінський мовник Yle показав низку віде...