Українські інженери-волонтери створюють нову ракету "Трембіта", яка буде здатна досягти столиці Росії Москви. Розробка вже перебуває на фінальній стадії випробувань, а серійне виробництво планується розпочати найближчим часом, передають Патріоти України.
Зазначається, що "Трембіта" – це сучасна крилата ракета, яка використовує ремейк імпульсного реактивного двигуна, вперше застосованого на німецькій бомбі V-1 у 1944 році. Базова модель ракети може долати відстань у 200 км зі швидкістю 400 км/год, але зараз інженери працюють над вдосконаленою версією, здатною долетіти до Москви.
"Невідомо, як довго Україна може розраховувати на масштабну іноземну військову допомогу. Тому "Трембіта" – один з кількох ракетних проєктів, які, як сподіваються в Україні, дадуть поштовх відродженню вітчизняної промисловості".
Ракета розробляється з акцентом на низьку вартість і високу мобільність. Завдяки цьому "Трембіта" зможе ефективно виснажувати протиповітряну оборону противника. Вартість однієї ракети разом із боєголовкою вагою 20-30 кг становить лише 15 тисяч доларів та три тисячі доларів у варіанті приманки.
"Але Україні все ще потрібен час, якого може не вистачити. Високопоставлений чиновник з питань безпеки каже, що країні потрібно щонайменше рік для того, щоб виробляти ракети в кількості, дальності і з можливостями, які б серйозно загрожували Росії".
Розробка "Трембіти" відбувається у відповідь на обмежені можливості України щодо використання іноземних ракет великої дальності. Більшість ударів зосереджені поблизу лінії фронту, що дозволяє російським військам почуватися у відносній безпеці. "Трембіта" покликана змінити цю ситуацію, ставши дешевим і ефективним рішенням для ураження стратегічних цілей в тилу російської території.
Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...
У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...