Європейський союз готується до масштабної торгової війни з Китаєм. Про це пише The Economist. За даними журналу, об'єднання може застосувати проти КНР каральний механізм міжнародних держзакупівель. Якщо Пекін відмовиться виконувати вимоги Брюсселя, а саме не відкриє дані про ринок медичних приладів, китайським компаніям закриють доступ до державних тендерів у Європі, передають Патріоти України.
«Європа готується до великої торгової війни. Можливі подальші конфлікти, час яких ЄС застосує нові види (торгової – ред.) зброї», – йдеться у статті.
5 липня Єврокомісія почала застосовувати тимчасові мита на китайські електромобілі. Логіка Комісії для застосування зборів на додаток до існуючого 10% тарифу на імпорт автомобілів полягає в тому, що китайські виробники автомобілів мають несправедливу перевагу через сприяння вдома – це обґрунтування, яке дозволяє зборам підпадати під правила Світової організації торгівлі (СОТ).
«Тим не менш, цей крок ілюструє те, по якому тонкому краю ходять європейські чиновники. Вони хочуть підтримувати заснований на правилах порядок, від якого європейський континент отримує величезну користь, водночас гарантуючи, що їх не залякуватимуть більш протекціоністські суперники», – пише The Economist.
Водночас частина політиків вважають що навіть ці обмеження є суперечливими. Німецькі автовиробники, побоюючись відповіді Китаю, теж виступають проти цього кроку. Як повідомляється, канцлер Німеччини Олаф Шольц хоче встановити взаємне мито на автомобілі на рівні 15% у Китаї. 10 липня міністерство торгівлі Китаю оголосило, що розслідує останні торговельні практики ЄС, щоб подати позов проти блоку в СОТ і запровадити заходи у відповідь.
Журналісти також стверджують, що Європа може зіткнутися з проблемами у торговельних відносинах із США у разі обрання Дональда Трампа на пост президента. Об'єднання вживе заходів у відповідь на мита 10% на весь імпорт, який обіцяв американський політик.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...