Три з п'яти чартерних літаків, які потрапили під санкції через діяльність співголови «Опозиційної платформи-За життя» Віктора Медведчука, перед засіданням РНБО перегнали в Сент-Галле (Швейцарія), передають Патріоти України із посиланням на Bihus.info.
Дві з них напряму пов’язані з нардепами Віктором Медведчуком і Тарасом Козаком, адже народні депутати в різний період користувалися бортами, записаними на ці фірми. Третя компанія записана на дружину Ігоря Кушніра – президента будівельного холдингу “Київміськбуд”. Кушнір вже встиг заявити про те, що санкції найвірогідніше були накладені помилково.
Четверта компанія пов’язана з екснардепом і бізнесменом Віталієм Хомутинніком. Останній підтвердив, що компанія належить йому, на цю компанію зареєстровано лише літак і також заявив про помилковість накладення санкцій.
П’ята компанія з санкційного списку – WHPA AVIA LTD – зареєстрована на Віргінських островах. Додаткової інформації про цю фірму журналістам знайти не вдалося, але можна припустити, що ця структура пов’язана з компанією з дуже схожою назвою – WHPA LIMITED, яка пов’язана з російським бізнесменом Сергієм Сударіковим. Останнього ЗМІ називають наближеним до очільника “Роснєфті” і давнього друга президента РФ Володимира Путіна Ігоря Сєчіна.
Група компаній “Регіон”, яку контролює Сударіков, за інформацією “Схем”, також може бути пов’язаною і з оточенням самого Віктора Медведчука. Літаки усіх трьох вищеназваних офшорок, попри заяви Кушніра і Хомутинніка про помилковість і непов’язаність, в період з 10 по 21 лютого вилетіли в аеропорт поблизу містечка Сент-Галлен у Швейцарії, де, за інформацією журналістів, лишаються досі.
Саме в Сент-Галлені юридично прописана фірма “Інтернешнл Трейдінг Партнерс” – співвласник українського “Прикарпатзахідтрансу”, яка по суті і стала причиною накладення санкцій через володіння частиною нафтопродуктопроводу “Самара-Західний напрямок”, призначений для перекачування дизелю з Росії та Білорусі до України і Європи.
Саме з цією швейцарською компанією та з її власником – Анатолієм Шефером – і пов’язують Віктора Медведчука та його оточення, яке нібито і заробляло на володінні нафтопроводом. Щоправда, в ОПЗЖ раніше вже спростовували інформацію про причетність Медведчука до “труби”. Після накладення санкцій цю частину “труби Медведчука” повинні передати в управління Нацагенству з розшуку і управління активами.
Операції з десантування військових у заблокованому російськими окупантами Маріуполіу в 2022 році розроблялися під грифом «цілком таємно». Про це розповів військовослужбовець міжнародного легіону Головного управління розвідки Андрій «Тритя», передає «Су...
У Курській області РФ війська країни-агресорки висуваються на штурм українських позицій одними й тими самими дорогами, використовуючи одні й ті самі підрозділи, і це пояснює їхні приголомшливі втрати. Про це для Forbes пише військовий оглядач Девід Акс...