Російський диктатор Володимир Путін, очевидно, прагне, щоб його війська мали якомога більше просувань на сході Україні. Ця мета Кремля залишиться незмінною принаймні на період до інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, який говорить, що "завершить війну". Офіційний вступ республіканця на посаду запланований на січень 2025 року. Думку щодо пріоритетів ворога на цей час висловив ветеран війни, громадський активіст, юрист Олег Симороз в інтерв'ю OBOZ.UA, передають Патріоти України
"Передусім найбільш успішні дії ворога саме на сході, де проводиться активний наступ, тому це є пріоритетом. З великою часткою ймовітрності ініціатива не буде змінена. Плюс це також узгоджується ідеологічно із заявами Путіна. Якщо пригадаємо 2022 рік, перший день повномасштабної війни починався з оголошення ним "спеціальної воєнної операції", – наголосив співрозмовник.
Він нагадав, що основними цілями диктатора з Кремля тоді було оголошено саме захоплення Донецької та Луганської областей України, і це завдання досі не виконане. Тому в контексті ймовірних переговорів із Трампом і розгляду можливості заморожування бойових дій, вважає Симороз, Путін хотів би сказати своєму населенню про те, що основні цілі, особливо територіальні, виконано.
На його думку, історія з Курщиною, найімовірніше, закінчиться дипломатичним шляхом – можливо, буде запропоновано обмін територій.
"Це глобально, найімовірніше, буде прийнятним для нас, тому що великої перспективи ми там не маємо, якщо говорити про зупинення бойових дій. Найімовірніше, Курщина стане розмінною монетою. Путін відновить там свою владу й покаже, що російська територія продовжує бути недоторканою, а нам натомість запропонують якусь частину окупованих українських територій", – каже військовий експерт.
Він зауважив, що в цій ситуації "не треба сильно закидати шапку", тому що Суджанський район Курщини, який контролюють ЗСУ, є досить невеликим і стратегічних об’єктів чи міст вони там не контролюють. Але в питанні переговорів не обов’язково це буде підписання якоїсь угоди, це може бути "договірний мовчазний крок", коли за посередництва США й не тільки в один день ЗСУ вийдуть із Курщини й зайдуть на певну українську територію, яку до цього контролював ворог.
"Отже, вважаю найбільш важливим для Путіна схід через два аспекти. Це бойові дії, які в нього саме тут йдуть найкраще, а також внутрішньополітична історія для його, прости Господи, авторитету: якщо вже сказав на початку вторгнення про такі цілі, то має хоча б вдати, що їх досягнуто", – підсумував Симороз.
Країни Євросоюзу та Велика Британія вже кілька місяців готуються до різних варіантів розвитку подій у зв'язку із планами президента США Дональда Трампа запровадити мита на європейські товари. Про це пише Politico із посиланням на джерела, знайомі із си...
Командувач об'єднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі вважає, що наразі Росія не має військового потенціалу для великого прориву на фронті в Україні, передають Патріоти України. Журналісти запитали у Каволі, як може розвиватись ситуація на п...