Київ веде переговори із західними зброярами про створення виробництва в Україні, - Reuters

Україна веде переговори із західними виробниками зброї про збільшення виробництво озброєння, у тому числі безпілотників, і може підписати контракти в найближчі місяці. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заступника міністра стратегічних галузей України Сергія Боєва, передають Патріоти України.

За його словами, Київ веде переговори з виробниками з Німеччини, Італії, Франції та країн Східної Європи про виробництво ними зброї в самій Україні.

Як зазначає видання, із моменту повномасштабного вторгнення Росії минулого року Україна щосили намагається забезпечити себе озброєнням - від боєприпасів до ракетних установок і ракет. Україна вже отримала підтримку від таких країн, як США, Німеччина і Велика Британія.

"Ми ведемо з ними дуже докладні переговори. І ми впевнені, що в найближчі кілька місяців у нас будуть підписані угоди", - сказав Боєв агентству Reuters у кулуарах Паризького авіасалону.

Як зазначає видання, заохочуючи іноземні оборонні фірми виробляти зброю в Україні, Київ міг би ефективніше задовольняти свої власні потреби в озброєннях, а також розвивати свою оборонну промисловість, що дозволить створити робочі місця для українців.

"Для стримування агресії в майбутньому буде потрібна сильна оборонна промисловість України, сильні українські Збройні сили. Ось чому ми вважаємо, що міжнародні партнери, які приїжджають в Україну, налагоджують виробництво і роблять Україну частиною системи безпеки вільного світу", - сказав Боєв.

На Паризькому авіасалоні Боєв спілкувався, зокрема, із виробниками дронів, від великих міжнародних оборонних фірм до дрібних постачальників. Він відмовився повідомити, з представниками яких саме компаній він зустрічався.

"Ми обговорюємо різні рівні співпраці. І деякі компанії кажуть, що готові прийти і інвестувати й виробляти безпілотники", - сказав він.

Переговори про виготовлення дронів можуть зайняти більше часу, але Боєв сказав, що виробництво в Україні може стати ефективним способом отримати вигоду з існуючого досвіду країни в області безпілотників і створити робочі місця в країні.

Високопоставлене джерело в європейській оборонній промисловості сказало Reuters, що європейські правила і стандарти, що стосуються випробувань безпілотників, можуть ускладнити отримання компаніями згоди на виробництво і випробування безпілотників в Україні.

Але Боєв сподівається, що Україна зможе залучити іноземних виробників дронів, і сказав, що уряд може запропонувати суттєву підтримку. "Ми вважаємо, що справа просто в тому, щоб щось зробити", - сказав він.

"Стаття 7 Договору про ЄС передбачає позбавлення країни-члена права голосу": Глава МЗС Естонії закликав позбавити Орбана права голосу в Євроспільноті й нарешті конфіскувати російські активи

субота, 5 квітень 2025, 20:33

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна виступив за конфіскацію заморожених російських активів та закликав позбавити прем'єра Угорщини Віктора Орбана права голосу в ЄС. Про це він заявив у коментарі Rheinische Post під час зустрічі глав МЗС НАТ...

"Трирічний Тимофій, семирічний Радислав, дев’ятирічний Герман...": Зеленский перерахував всіх дітей, яких Росія вбила в Кривому Розі

субота, 5 квітень 2025, 20:22

Внаслідок ракетного удару по Кривому Рогу загинуло 9 дітей, молодшому з яких, Тимофію, було три роки, а найстаршому, Нікіті - 17 років. Про це написав у Facebook президент Володимир Зеленський, передають Патріоти України. "Трирічний Тимофій, на жаль, п...