Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co, китайська компанія, з чиїх рук "уплив" український гігант "Мотор Січ", так само обурена рішенням Києва. І своє обурення втілилося в конкретну суму — $4,5 млрд компенсації за зірвану угоду — в позові, поданому до Постійного арбітражного суду в Гаазі. Проте позиція компанії давно відома. Ще після того, як у січні Володимир Зеленський слідом за США схвалив санкції проти Skyrizon, вона, зажадавши пояснень від президента, звинуватила Київ у слідуванні американським інтересам, зазначають Патріоти України.
Global Times, спираючись на кейс зі Skyrizon, таврує Україну за те, що, незважаючи на крайню зацікавленість Києва у співпраці з КНР та в інвестиціях китайських компаній, вона завдала удару по відносинах з Пекіном зривом угоди щодо придбання компанією контролю над "Мотор Січчю".
Skyrizon, зазначається у статті, зазнала чималих збитків, які Україна має відшкодувати. Якщо вона цього не зробить, то може забути про китайські мільйони та мільярди у "хворій" українській економіці. Мовляв, жодний інвестор більше не захоче вести справи в Україні. За що може дякувати Сполученим Штатам, чию сторону прийняв Київ у суперечці навколо "Мотор Січі".
Пікантність ситуації додає те, що компанія Skyrizon має дуже сумнівну ділову репутацію.
Радник глави Офісу президента Олексій Арестович розповів, що росіяни поновили наступ під Ізюмом та ще на кількох напрямках, передають Патріоти України. 1 липня росіяни намагались перерізати дорогу Харків – Старий Салтів та відвести загрозу від Печенізь...
Франція вивчає можливість передачі Україні ракет Exocet - одних з найпоширеніших у світі протикорабельних ракет. Журналісти проекту FreeДом нагадали, що Exocet розроблена французькою фірмою "Аеропасьяль", передають Патріоти України. "Ракета характериз...