Китайський шантаж "Мотор Січчю". Навіщо Пекін погрожує Україні

Китайське керівництво намагається змусити Київ до нових переговорів

Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co, китайська компанія, з чиїх рук "уплив" український гігант "Мотор Січ", так само обурена рішенням Києва. І своє обурення втілилося в конкретну суму — $4,5 млрд компенсації за зірвану угоду — в позові, поданому до Постійного арбітражного суду в Гаазі. Проте позиція компанії давно відома. Ще після того, як у січні Володимир Зеленський слідом за США схвалив санкції проти Skyrizon, вона, зажадавши пояснень від президента, звинуватила Київ у слідуванні американським інтересам, зазначають Патріоти України.

Але ось що сталося вперше, то це недвозначне та публічне втручання у питання китайської влади. Непряме, але, хоч як це дивно, і не опосередковане, оскільки аналогічні тези про підігравання України Вашингтону були озвучені в редакційній статті видання Global Times, вказує журналіст Владислав Гірман. Це ЗМІ є англомовним підрозділом головного рупора Центрального комітету Компартії Китаю "Женьмінь жибао".

Global Times, спираючись на кейс зі Skyrizon, таврує Україну за те, що, незважаючи на крайню зацікавленість Києва у співпраці з КНР та в інвестиціях китайських компаній, вона завдала удару по відносинах з Пекіном зривом угоди щодо придбання компанією контролю над "Мотор Січчю".

Skyrizon, зазначається у статті, зазнала чималих збитків, які Україна має відшкодувати. Якщо вона цього не зробить, то може забути про китайські мільйони та мільярди у "хворій" українській економіці. Мовляв, жодний інвестор більше не захоче вести справи в Україні. За що може дякувати Сполученим Штатам, чию сторону прийняв Київ у суперечці навколо "Мотор Січі".

Пікантність ситуації додає те, що компанія Skyrizon має дуже сумнівну ділову репутацію.

Під Ізюмом росіяни поновили наступ, але вдається не дуже: Арестович розповів про ситуацію на сході

субота, 2 липень 2022, 8:20

Радник глави Офісу президента Олексій Арестович розповів, що росіяни поновили наступ під Ізюмом та ще на кількох напрямках, передають Патріоти України. 1 липня росіяни намагались перерізати дорогу Харків – Старий Салтів та відвести загрозу від Печенізь...

Буде скрепам горе: Експерт назвав "трійцю" ракет, здатну рознести російський флот (відео)

субота, 2 липень 2022, 8:15

Франція вивчає можливість передачі Україні ракет Exocet - одних з найпоширеніших у світі протикорабельних ракет. Журналісти проекту FreeДом нагадали, що Exocet розроблена французькою фірмою "Аеропасьяль", передають Патріоти України. "Ракета характериз...