Ліквідують незручних "нових політиків": Росія прагне перетворити Африку на "стратегічний центр"

Місію щодо посилення російського впливу на континенті очолює бізнесмен Євген Пригожин, якого називають "кухарем Путіна".
"Вагнерівців" можна помітити в багатьох країнах Африки. Фото: Рейтерс.

Росія активно збільшує свою присутність в країнах Африки і працює над створенням «стратегічного центру» в регіоні. Про це пишуть журналісти The Guardian, які провели розслідування після витоку ряду документів Кремля, передають Патріоти України.

У документах йдеться, що Росія розгорнула активну діяльність у 13 африканських країнах. Вона допомагає місцевим лідерам і повстанцям зброєю і грошима, а також відправляє до них військових фахівців. Паралельно ведеться активна робота з агентурною мережею. Також росіяни приймають участь в ліквідації «неугодних нових політиків», які заважають старим африканським режимам. Зазначається, що в операції задіяні кілька військових компаній, в тому числі і «ПВК Вагнера».

При цьому документи підтверджують, що діяльність ПВК координується з високопоставленими посадовими особами російських міністерств закордонних справ і оборони. Іноді вони можуть діяти спільно з російським контингентом у складі миротворчої місії у ЦАР.

Такий інтерес Росії до Африки викликаний послабленням позицій Заходу в регіоні, а також можливістю укладення вигідних контрактів на видобуток мінералів і корисних копалин. В Африці Кремль проводить кампанію з «ліквідації Франції та наближених до неї», а також використовує риторику відродження «панафріканської свідомості», на прикладі ідеї «руського миру».

Зараз самі близькі стосунки у Росії з ЦАР, Суданом і Мадагаскаром. Згідно з даними, Лівія, Зімбабве і ПАР значаться в якості партнерів, а з Південним Суданом, Замбією, Конго і ЧАД відносини тільки налаштовуються. Малі, Уганда і Екваторіальна Гвінея згадуються в документах як «країни, в яких ми плануємо працювати». При цьому Лівія і Ефіопія відзначені як країни, «де співробітництво можливо».

Червоне та чорне: Кейт Міддлтон знову вразила елегантним луком (фото, відео)

вівторок, 20 жовтень 2020, 22:35

Кейт Міддлтон, яка раніше назвала переможця конкурсу на звання кращого фотографа дикої природи, відвідала разом зі своїм чоловіком принцом Вільямом фотовиставку на лондонському вокзалі Ватерлоо. Як повідомляє видання Daily Mail, на ній були представлен...

Я вступила в Компартію, щоб знищити її. І знищила, - екс-нардепка

вівторок, 20 жовтень 2020, 21:49

Ірина Фаріон згадала, як автор забороненої судом за позовом Віктора Медведчука книги Справа Василя Стуса Вахтанг Кіпіані, за словами екснарпдепки, мочив її за членство в Компартії. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала екснардепка Ірина Фаріон, ...