Ліквідують незручних "нових політиків": Росія прагне перетворити Африку на "стратегічний центр"

Місію щодо посилення російського впливу на континенті очолює бізнесмен Євген Пригожин, якого називають "кухарем Путіна".
"Вагнерівців" можна помітити в багатьох країнах Африки. Фото: Рейтерс.

Росія активно збільшує свою присутність в країнах Африки і працює над створенням «стратегічного центру» в регіоні. Про це пишуть журналісти The Guardian, які провели розслідування після витоку ряду документів Кремля, передають Патріоти України.

У документах йдеться, що Росія розгорнула активну діяльність у 13 африканських країнах. Вона допомагає місцевим лідерам і повстанцям зброєю і грошима, а також відправляє до них військових фахівців. Паралельно ведеться активна робота з агентурною мережею. Також росіяни приймають участь в ліквідації «неугодних нових політиків», які заважають старим африканським режимам. Зазначається, що в операції задіяні кілька військових компаній, в тому числі і «ПВК Вагнера».

При цьому документи підтверджують, що діяльність ПВК координується з високопоставленими посадовими особами російських міністерств закордонних справ і оборони. Іноді вони можуть діяти спільно з російським контингентом у складі миротворчої місії у ЦАР.

Такий інтерес Росії до Африки викликаний послабленням позицій Заходу в регіоні, а також можливістю укладення вигідних контрактів на видобуток мінералів і корисних копалин. В Африці Кремль проводить кампанію з «ліквідації Франції та наближених до неї», а також використовує риторику відродження «панафріканської свідомості», на прикладі ідеї «руського миру».

Зараз самі близькі стосунки у Росії з ЦАР, Суданом і Мадагаскаром. Згідно з даними, Лівія, Зімбабве і ПАР значаться в якості партнерів, а з Південним Суданом, Замбією, Конго і ЧАД відносини тільки налаштовуються. Малі, Уганда і Екваторіальна Гвінея згадуються в документах як «країни, в яких ми плануємо працювати». При цьому Лівія і Ефіопія відзначені як країни, «де співробітництво можливо».

Скільки українців вірять, що Україну візьмуть у НАТО - результати опитування

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:20

Понад 20% українців вважають, що Україну ніколи не будуть готові прийняти у НАТО, це на десять процентних пунктів більше, ніж у 2022 році. Як повідомляє "Європейська правда", такі результати опитування опублікувала компанія Gallu, передають Патріоти Ук...

Демонструють пріоритети: Окупанти на Покровському напрямку масово використовують піхоту замість бронетехніки, – військовий

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:08

Командування російської армії кидає в бої на Покровському напрямку піхотні підрозділи. Вони наразі здійснюють атаки без залучення бронетехніки завдяки активному застосуванню ЗСУ дронів.Про це повідомив військовослужбовець 68-ї окремої єгерської бригади...