Ліквідують незручних "нових політиків": Росія прагне перетворити Африку на "стратегічний центр"

Місію щодо посилення російського впливу на континенті очолює бізнесмен Євген Пригожин, якого називають "кухарем Путіна".
"Вагнерівців" можна помітити в багатьох країнах Африки. Фото: Рейтерс.

Росія активно збільшує свою присутність в країнах Африки і працює над створенням «стратегічного центру» в регіоні. Про це пишуть журналісти The Guardian, які провели розслідування після витоку ряду документів Кремля, передають Патріоти України.

У документах йдеться, що Росія розгорнула активну діяльність у 13 африканських країнах. Вона допомагає місцевим лідерам і повстанцям зброєю і грошима, а також відправляє до них військових фахівців. Паралельно ведеться активна робота з агентурною мережею. Також росіяни приймають участь в ліквідації «неугодних нових політиків», які заважають старим африканським режимам. Зазначається, що в операції задіяні кілька військових компаній, в тому числі і «ПВК Вагнера».

При цьому документи підтверджують, що діяльність ПВК координується з високопоставленими посадовими особами російських міністерств закордонних справ і оборони. Іноді вони можуть діяти спільно з російським контингентом у складі миротворчої місії у ЦАР.

Такий інтерес Росії до Африки викликаний послабленням позицій Заходу в регіоні, а також можливістю укладення вигідних контрактів на видобуток мінералів і корисних копалин. В Африці Кремль проводить кампанію з «ліквідації Франції та наближених до неї», а також використовує риторику відродження «панафріканської свідомості», на прикладі ідеї «руського миру».

Зараз самі близькі стосунки у Росії з ЦАР, Суданом і Мадагаскаром. Згідно з даними, Лівія, Зімбабве і ПАР значаться в якості партнерів, а з Південним Суданом, Замбією, Конго і ЧАД відносини тільки налаштовуються. Малі, Уганда і Екваторіальна Гвінея згадуються в документах як «країни, в яких ми плануємо працювати». При цьому Лівія і Ефіопія відзначені як країни, «де співробітництво можливо».

Хіти тижня. Справа не у віці: Стало відомо, чому Кучма перестав очолювати українську делегацію в ТКГ

субота, 8 серпень 2020, 2:00

Голові Офісу президента потрібна була людина, яка не буде зливати інформацію про переговори, з'ясували журналісти. Другий президент України Леонід Кучма перестав бути главою української делегації у мінській Тристоронній контактній групі щодо Донбасу, о...

"Доверчивых боевиков Вагнера заманили в Минск под предлогом работы охранниками": Повна версія фейку росЗМІ про "підступність СБУ"

субота, 8 серпень 2020, 0:32

Маршрут наївних найманців нібито передбачався такий: з Москви організовано п'ятьма групами дістатися до Мінська, звідти виліт в Стамбул, далі до Гавани і потім - в Каракас. У Росії ніяк не можуть змиритися з гучним провалом групи бойовиків Вагнера. В і...