ЄС збирається заборонити транзит багатьох товарів через Росію в 11-му пакеті санкцій. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України.
Заборона на транзит буде поширюватися на численні технології та інші товари, зокрема на кілька типів транспортних засобів, але, за словами людей, знайомих з пропозиціями, не усім товарам буде заборонено транзит через Росію у треті країни.
За словами джерел агентства, під санкції потраплять танкери і судна без навігаційних систем, що дозволяють відстежувати їхнє переміщення. Пакет буде спрямований на те, щоб закрити лазівки і обхід існуючих обмежень, в тому числі "руками" компаній з третіх країн.
Разом з тим пакет навряд чи буде націлений на "Росатом", додали джерела агентства, хоча багато членів ЄС закликають ввести санкції проти "Росатому" за її роль у захопленні ЗАЕС і передбачувану співучасть у викраденні персоналу. За словами співрозмовників, занадто багато держав-членів як і раніше проти запровадження санкцій щодо російського ядерного сектора.
Пропозиції потребують підтримки усіх держав-членів для ухвалення і можуть бути змінені до того, як вони будуть офіційно представлені дипломатичним представниками або під час узгодження пакету.
Bloomberg зазначає, що Москві вдалося обійти обмеження на кілька підсанкційних технологій. Торгові дані, раніше опубліковані ЗМІ, свідчать про те, що передові чіпи і інтегральні схеми, вироблені в ЄС та інших союзних країнах, поставляються в Росію через треті країни, включаючи Туреччину, Об'єднані Арабські Емірати і Казахстан. Таким чином, Росія обходить санкції, щоб купити ключові чіпи для війни.
Крім того, в деяких країнах ЄС, що межують з Росією, включаючи Фінляндію та Естонію, спостерігається сплеск торгівлі з країнами Центральної Азії. Ці товари часто проходять транзитом через Росію, зазначають журналісти. Частина товарів залишається в Росії або реекспортується з третіх країн в Росію.
Польща, Естонія і Литва наполягали на тому, щоб ЄС запровадив заборону на транзит через Росію товарів і технологій, які можуть бути використані російською військовою, авіаційною і космічною промисловістю, а також товарів, які можуть сприяти зміцненню промислового потенціалу Москви.
Після початку повномасштабного військового вторгнення Росії Україна значною мірою покладалася на допомогу союзників, однак тепер країна виробляє більше зброї, ніж будь-коли. Про це пише The Wall Street Journal, підкреслюючи, що, попри це, країна все ще...
Командувач Центрального командування США у 2008−2010 роках, Директор ЦРУ у 2011−2012 роках Девід Петреус інтерв'ю Radio NV заявив, що у нещодавно підписаній США та Україною угоді про корисні копалини є «підтекст з погляду безпеки», передають Патріоти У...