"Маємо гарантію, що вони не будуть розстріляні": Генерал-майор запасу СБУ розказав про полонених "азовців"

Усі "азовці", котрі за наказом командування склали зброю у тимчасово окупованому Маріуполі і потрапили в полон Росії, зараз перебувають фактично "під дахом" Червоного Хреста. Про це заявив український військовий і громадській діяч Віктор Ягун, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015) в інтерв'ю Наталії Мосейчук, передають Патріоти України.

Він наголосив, що всі захисники "Азовсталі", які виконали наказ скласти зброю, заповнили відповідні картки, де є не тільки ПІБ, а й контакти з їхніми родинами і можливість перевіряти Червоному Хресту наявність цієї людини на місці, як із нею поводяться тощо.

"У цивілізованих країнах навіть під час Другої світової війни через Червоний Хрест передавали передачі тим [військовополоненим], хто заповнив ці картки. У нас є близько 2000 людей, які не заповнили ці картки, я за них більше переживаю", - сказав Ягун.

Військовий розповів, що по "Азову" працює міжнародна коаліція, яка давала гарантії, що вони будуть обміняні. Однак експерт наголосив, що Росія хоче зробити "екстра-шоу", влаштувавши показове судилище над полоненими "азовцями".

"Для Росії це важливо, це той фетиш, на який вона розраховує. Для них "азовці" - це і є ця спецоперація. Вони на ній все й будували", - переконаний Ягун.

Проте він зазначив, що принаймні Кремль не дозволив своїм маріонеткам з псевдо-республік влаштувати це судилище на своїй території, де є смертна кара, і всіх "азовців" перемістили на територію РФ. "Це принаймні дає гарантію того, що вони не будуть розстріляні", - вважає експерт.

Ягун також наголосив, що всім пораненим військовим надали медичну допомогу. А через нестачу лікарів в окупантів, деякі медики з "Азовсталі" можуть перебувати разом з нашими захисниками і лікувати їх.

У Польщі біля річки знайшли непритомного українця

неділя, 4 грудень 2022, 13:41

У Польщі в місті Яблонка правоохоронці врятували громадянина України, який ледь не вмер від переохолодження. Чоловікові надали першу допомогу і відправили до лікарні. Про це повідомляє сайт місцевої поліції, передають Патріоти України. Кілька днів тому...

Скидають з дронів на позиції ЗСУ: На Донбасі окупанти застосовують хімічні гранати "К-51" (відео)

неділя, 4 грудень 2022, 13:29

Російські окупанти використовують проти українських військових на сході заборонені хлорпікринові гранати "К-51". Про це повідомляє прес-служба Війсково-морських сил ЗСУ у Telegram, передають Патріоти України. "Держава-терорист використовує заборонену х...