"Маємо гарантію, що вони не будуть розстріляні": Генерал-майор запасу СБУ розказав про полонених "азовців"

Усі "азовці", котрі за наказом командування склали зброю у тимчасово окупованому Маріуполі і потрапили в полон Росії, зараз перебувають фактично "під дахом" Червоного Хреста. Про це заявив український військовий і громадській діяч Віктор Ягун, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015) в інтерв'ю Наталії Мосейчук, передають Патріоти України.

Він наголосив, що всі захисники "Азовсталі", які виконали наказ скласти зброю, заповнили відповідні картки, де є не тільки ПІБ, а й контакти з їхніми родинами і можливість перевіряти Червоному Хресту наявність цієї людини на місці, як із нею поводяться тощо.

"У цивілізованих країнах навіть під час Другої світової війни через Червоний Хрест передавали передачі тим [військовополоненим], хто заповнив ці картки. У нас є близько 2000 людей, які не заповнили ці картки, я за них більше переживаю", - сказав Ягун.

Військовий розповів, що по "Азову" працює міжнародна коаліція, яка давала гарантії, що вони будуть обміняні. Однак експерт наголосив, що Росія хоче зробити "екстра-шоу", влаштувавши показове судилище над полоненими "азовцями".

"Для Росії це важливо, це той фетиш, на який вона розраховує. Для них "азовці" - це і є ця спецоперація. Вони на ній все й будували", - переконаний Ягун.

Проте він зазначив, що принаймні Кремль не дозволив своїм маріонеткам з псевдо-республік влаштувати це судилище на своїй території, де є смертна кара, і всіх "азовців" перемістили на територію РФ. "Це принаймні дає гарантію того, що вони не будуть розстріляні", - вважає експерт.

Ягун також наголосив, що всім пораненим військовим надали медичну допомогу. А через нестачу лікарів в окупантів, деякі медики з "Азовсталі" можуть перебувати разом з нашими захисниками і лікувати їх.

Боррель заявив про зменшення ймовірності ядерної війни

субота, 25 березень 2023, 15:41

Високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель вважає, що після візиту очільника Китаю Сі Цзіньпіна до Москви, ймовірність ядерної війни зменшилась. На його думку, Сі чітко дав зрозуміти президенту РФ Володимиру ...

"Коли рузькі своїх не кидають": У ЗСУ показали, як окупант втік після "прильоту" по побратиму (відео)

субота, 25 березень 2023, 15:14

Збройні сили України показали черговий доказ того, що "рузькі своїх" на полі бою українського фронту "не кидають". Відповідне відео опублікував 8 Окремий Гірсько-Штурмовий Батальйон у своєму Facebook, передають Патріоти України. У кадрі видно швидкопли...