Майже усе може виявитися "підкупом": Агітаційна кампанія на межі зриву через помилку у Виборчому кодексі

Ми опинилися в ситуації, коли кандидат не може витрачати на агітацію більше, ніж 1 грн. 2 коп.

Агітаційна кампанія для більшості кандидатів на місцевих виборах перебуває на межі зриву через помилку у Виборчому кодексі. На цьому ацентував голова Комітету виборців України Олексій Кошель на брифінгу 11 вересня, повідомляють Патріоти України.

"Через чотири дні, 15 вересня, у нас з'являться перші кандидати на місцевих виборах, які не зможуть вести повноцінну агітаційну кампанію. Причина цього лише одна – це груба помилка, яка була закладена у Виборчому кодексі", – заявив Кошель.

За його словами, йдеться про частину 6 статті 57 Виборчого кодексу, яка передбачає, що вартість агітаційних матеріалів не має перевищувати 6% неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

"Законодавець просто переплутав неоподатковуваний мінімум, який на сьогодні становить 17 грн, і прожитковий мінімум, який становить 2189 грн. Таким чином, ми опинилися в ситуації, коли кандидат не може витрачати на агітацію більше, ніж 1 грн 2 коп", - пояснив голова КВУ.

Згідно зі ст. 57 Виборчого кодексу, до виборчої агітації належать плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, бейджі, USB-флешки, футболки, парасольки і шарфи. "Таким чином, після офіційної реєстрації кандидат не зможе заплатити за листівку, плакат, блокнот, ручку, будь-яку іншу форму ведення агітації суму, більшу ніж 1 грн 02 коп. До чого це може призвести? Фактично, це може призвести до того, що ми або заженемо агітаційну кампанію в "тінь", коли агітація буде проводитися за рахунок різноманітних благодійних фондів, які юридично не матимуть жодного відношення до кандидата, або до того, що більшість форм виборчої агітації кандидати і політичні партії просто не зможуть реалізувати", - підкреслює Кошель.

Наприклад, за його словами, кандидат не зможе роздати листівки з програмою партії і довідковою інформацією. І навіть газети можуть потрапити під цю категорію. Закон регулює, що листівка, дорожча за 1 грн 2 коп, вже може тлумачитися як форма підкупу.

"У цьому ми вбачаємо велику проблему. І ми закликаємо парламент уже наступного сесійного тижня прийняти технічні зміни до Виборчого кодексу, виправити свої власні помилки і дозволити кандидатам без "тіні", повноцінно, нормально проводити виборчу агітацію. Тому що поза межі закону ми можемо поставити досить велику категорію учасників виборчого процесу", - зауважив Кошель.

Крім того, у КВУ вважають, що після виправлення цієї помилки парламентаріям варто також паралельно виправити такі формулювання, як "шарфи, парасольки, USB-флешки", які також закон розглядає як форму ведення виборчої агітації.

"Ми вважаємо, що цілком прийнятним буде вартість агітаційних матеріалів обмежити сумою в 15-20 грн. І ми застерігаємо парламент, щоб цю суму підвищувати до 63 грн, як пропонувалося раніше в змінах у Виборчого кодексу, тому що тоді можна навіть легалізувати форми підкупу. Тобто ті ж самі флешки із символікою партії чи кандидата для когось із виборців буде просто агітаційним матеріалом, а для когось - певною матеріальною вигодою. І тому варто зробити певну прийнятну вартість агітаційних матеріалів", - зазначив Кошель.

Як повідомлялося, 3 вересня ВР відхилила законопроєкт №3971 про внесення змін щодо уточнення окремих виборчих процедур, який передбачав деталі проведення місцевих виборів у 2020 році з урахуванням нового адміністративно-територіального устрою. Місцеві вибори відбудуться в Україні 25 жовтня 2020 року.

Джерело: Укрінформ

"Ми повинні бути обережнішими сьогодні": Американський дипломат пояснив, чому НАТО зволікає з наданням Україні ПДЧ

понеділок, 17 травень 2021, 0:19

У НАТО, ймовірно, побоюються спровокувати агресію з боку Росії, тому зволікають надавати Україні та Грузії План дії щодо членства. Однак саме невпевненість Альянсу дає РФ "помилкове відчуття, що вона має право постійного вето на євроатлантичне майбутнє...

"Нє всьо так адназначна!": Чеський президент заявив, що "склади у Врбетіце підірвали свої"

понеділок, 17 травень 2021, 0:00

"Чеському президенту Земану виявилось замало масових протестів - він знов взявся озвучувати тези "ГРУ РФ не винна". Мовляв, збройні склади у Врбетіце підірвали свої ж, щоб "приховати нестачу боєприпасів", - написав політтехнолог Олексій Голобуцький на ...