Медведчук віддав окупантам ексклюзивні документи на кримське газове родовище, - Венедіктова

Один із трьох епізодів, за якими слідство висунуло підозри народним депутатам від партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку, стосується передачі росіянам газового родовища «Глибока» на шельфі Чорного моря біля Керчі та документації щодо цього родовища. Про це генпрокурор Ірина Венедіктова повідомила під час спільного брифінгу з головою Служби безпеки України Іваном Бакановим, передають Патріоти України.

«За даними Державної служби геології та надр, ресурси цього родовища, якщо перевести їх у грошовий еквівалент, складають понад 38 млрд грн. Я вже не кажу про те, що на цій ділянці з 2002 року проводились розвідувальні роботи, на що наша держава також витратила значні ресурси. У 2015 році наші підозрювані фактично взяли та передали окупанту усю матеріальну та документальну базу цього родовища», - сказала вона.

За словами Венедіктової, у 2012 році ТОВ «Нові проекти» з орбіти Медведчука отримало спеціальний дозвіл на користування надрами родовища «Глибока». «Чудово розуміючи, що він має ексклюзивні дані та документи щодо родовища корисних копалин, на здобуття яких окупанту знадобилися б роки, приблизно з березня 2015 року фактично розпочався абсолютно незаконний процес передачі цих даних окупаційній владі», - додала вона.

За словами генпрокурора, ТОВ «Нові проекти» на момент окупації мало київську реєстрацію, проте за допомогою окупантів змінило «прописку» на кримську, після чого отримало дозвіл на видобування корисних копалин строком дії до 2046 року. Єдине що зупиняє видобуток копалин - той факт, що територія родовища частково перетинається з межею військового полігону РФ. Проте Медведчук передав листа до президента РФ Володимира Путіна з проханням переглянути межі полігону, додала вона.

Як додав Баканов, участь Медведчука у цій оборудці з перереєстрації документів підтверджується експертизами.«За версією слідства, що підтверджено судовою експертизою, сам Медведчук відправив листа щодо цього проекту, адресований президенту Російської Федерації Володимиру Путіну», - сказав голова СБУ.

Своєю чергою Венедіктова нагадала, що в 2014 році РФ анексувала Крим, і Україна втратила не тільки територію, але й запаси ресурсів, які містяться в морській зоні. Вона зазначила, що фахівці оцінюють ресурси на шельфі Чорного моря у майже 2 трлн грн.

Генпрокурор підкреслила, що таким чином Україні завдано величезних збитків, які відобразилися на економічній незалежності та безпеці держави.

Джерело: УНІАН

Слідом за США: Європейські країни готуються до заборони TikTok

неділя, 19 січень 2025, 16:04

Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...

"Має бачення того, що треба змінити": Зеленський назвав нового очільника Академії сухопутних військ

неділя, 19 січень 2025, 15:33

Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...