"Мене дуже потішила позиція Сполучених Штатів": "Червоні лінії" Путіна рухаються до Москви, "воєнкори" РФ волають про допомогу США, - політолог


Політолог Максим Джигун в ефірі Radio NV прокоментував бойові дії в Курській області та реакцію Заходу на них, передають Патріоти України.

"Я думаю, що червоні лінії [російського диктатора Володимира] Путіна рухаються ближче до Москви та навіть до Кремля. Кожного разу дедалі глибше проникнення до російських територій, яке не викликає якоїсь особливої, різкої та дуже неймовірної реакції з боку російських Збройних сил, тому що на це немає ресурсу.

Так, ситуація складна на лінії фронту практично скрізь. Але щодо ось тих сюрпризів для російської армії на їхній же території, це, вочевидь, дуже неприємна ситуація, з якої виходити росіянам доводиться доволі складно.

Мене дуже потішила позиція Сполучених Штатів. Але ще більше мене потішило те, як росіяни, російські воєнкори, представники російської пропагандистської сфери, почали волати про необхідність звернення до Сполучених Штатів, які мають розповісти українцям, що так діяти не можна. Оце звернення до свого ключового геополітичного ворога виглядає дуже примітивно, мабуть, і банально з їхнього боку. Тим не менше вони вважають, що американці мають зупинити українців.

Позиція Сполучених Штатів абсолютно прозора та очевидна. Якщо немає американської зброї, яка б'є по тилу ворога, якщо немає враження цивільних об'єктів, це не справа Америки. Точно так само, як і не справа Європейського Союзу. Збройні сили вважають за потрібне створення буферних зон на кордоні зі своєю країною, значить вони реалізують ці наміри.

Насправді світ розуміє силу і любить сильних. І якщо Україна буде сильна, якщо вона буде досягати потрібних результатів внаслідок ось таких операцій, які потрібні з військової точки зору, відтак ми будемо змінювати бачення і наших ключових союзників щодо цієї війни.

Так, наразі ми не маємо підтвердження того, що там американці нададуть дозволи на удари в глибокий тил [РФ] своєю зброєю. Так, ми не бачимо якогось посилення військової підтримки. Але ми бачимо, як [озвучені] з надутими щоками червоні лінії Путіна зникають, вони перестають бути якимось подразником для наших ключових партнерів, адже вони відреагували напрочуд спокійно і виважено.

Як і в дипломатичних справах. Коли Україна перекрила рух нафтопродуктів проводом Дружба, не було позиції від Євросоюзу, що Україна порушує якісь там вимоги та договори ЄС. Навпаки, була заява щодо Угорщини, що вони мають забезпечити свої резерви 90-денним постачанням газу і нафтопродуктів, тому це не є якимось викликом.

Відтак бачимо, як Україна може рухатися в контексті цієї війни задля того, аби не викликати роздратування союзників і при цьому досягати оперативних, тактичних цілей, які ставляться військовим командуванням", - розповів політолог.

Накопичували десятки років: Експерти порахували, скільки міжконтинентальних балістичних ракет у Росії

субота, 23 листопад 2024, 12:45

Уранці 21 листопада країна-терорист Росія вперше застосувала у війні проти України міжконтинентальну балістичну ракету. Станом початку 2024 року в РФ було на озброєнні 521 одиниця МБР наземного і морського базування. Примітно, що для накопичення такого...

"Нікому ви не вірте": Лукашенко пригрозив відключити інтернет у Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 12:24

Цієї зими в Білорусі знову можуть спалахнути протести у зв'язку з новими президентськими виборами. Якщо це станеться, влада відключить інтернет у країні. Про це заявив самопроголошений "президент" Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі зі студентами,...