
Російських солдатів по поверненні з полону саджатимуть у в'язницю, якщо не підтвердеться наявність серйозних поранень. Такі роз'яснення для російських судів затвердив пленум Верховного Суду РФ.
Так, російський солдат буде вважатися злочинцем, якщо здався в полон добровільно – "свідомо при наявності можливості чинити рішучий опір противнику і уникнути захоплення в полон".
Єдиний варіант, коли російська держава не буде вважати злочинцем свого солдата, який потрапив у полон – якщо він був "за своїм фізичним станом не здатний ухилитися від полону".
"Наприклад, перебування військовослужбовця в безпорадному стані, в тому числі внаслідок важкого поранення або контузії", — йдеться в роз'ясненні Верховного Суду РФ.
Також вказується, що російський солдат зобов'язаний "чинити рішучий опір противнику", навіть перебуваючи в повному оточенні.
Путін заборонив росіянам здаватися в полон
У вересні минулого року в Росії ухвалили закон, який забороняє "добровільну" здачу в полон. За це російським солдатам загрожує до 10 років в'язниці. Такі ж великі рядки передбачені за ігнорування повісток, дезертирство і відмова брати участь у війні.
При цьому в'язниця – явно не найстрашніше, що загрожує російським солдатам за потрапляння в полон. У листопаді минулого року бойовики "Вагнера" демонстративно забили кувалдою Євгенія Нужина - колишнього російського в'язня, який був завербований на війну, потрапив в український полон і був виданий назад за обміном.
Рейтинг довіри поляків до президента Кароля Навроцького досяг історичного максимуму, перевищивши попередній рекорд, встановлений Шимоном Головнею. Навроцький отримав 54,8% позитивних оцінок довіри. Про це повідомляє Onet із посиланням на опитування IBR...
Бійці мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка показали ураження російської техніки на Вовчанському напрямку. Про це повідомили на сторінці 57-ї окремої мотопіхотної бригади, передають Патріоти України. . За даними підрозділу, росія...