Між двох вогнів: Україна може втратити партнерів через конфлікт між Палестиною і Ізраїлем, - експерт-міжнародник

Ескалація конфлікту між Палестиною і Ізраїлем - результат політики Натаньягу і Трампа. Про це сказав директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос, передають Патріоти України.

"Починаючи від закону про "національну державу для єврейського народу", від намірів анексії частини західного берега, продовження будівництва єврейських поселень, політики апартеїду, яку здійснюють ізраїльтяни по відношенню до палестинців і закінчуючи конкретними незграбними діями, які вчинили ізраїльські силовики за останній місяць в східному Єрусалимі біля Аль-Акси, біля Дамаських воріт. Це і колективне покарання палестинців у Секторі Гази, яким заборонили ловити рибу, а це один із джерел для їхнього існування, наслідки коронавірусу, оскільки чимало людей опинилося без роботи. Відповідно до законодавства на майбутніх виборах мали ще голосувати представники східного Єрусалиму, але ізраїльтяни відмовили їм у цьому голосуванні, хоча територія відповідно до міжнародного права вважається окупованою. ХАМАС, який контролює Палестину, використав цю ситуацію на 100 відсотків".

Конфлікт опосередковано може вплинути і на Україну. "Ситуація розвивається і країни роблять різні заяви. Зокрема, Туреччина заявила про необхідність гарантування безпеки палестинців, тобто міжнародну присутність у Секторі Газа. Це новий формат кризи - призведе до розколу НАТО. Може виглядати як блокада Ізраїлю з моря і інтервенція в Газу турецьких військ. Може бути якийсь інший формат. Росія також висловилась на підтримку Палестини. В України стратегічний курс на зближення з Туреччиною. А Туреччина стежитиме хто, які заяви робить. Нам найкраще поки не реагувати. Казати, що "ми за мирне вирішення конфлікту". Але криза набуватиме характеру міжнародної і доведеться визначитись. Та ми не визнаємо анексії і окупації, оскільки маємо ті самі проблеми, тому не можемо підтримувати Ізраїль. Але і не можемо підтримати Палестину, бо не вирішили своїх проблем. Дипломатично це буде теж неправильно. Імовірно, втратимо партнерів".

Конфлікт триває близько сторіччя. Для його врегулювання створено безліч документів та міжнародних угод. Але ізраїльські політики це ігнорують, додає експерт. "Діють політикою фактів. Цим можуть виграти, або програти. Виграти можуть тим, що представлять себе світу як жертву агресії і максимально мобілізувати інших на свою користь. Але здається пропустили вже цю можливість. А програють, бо можуть втратити контроль над ситуацією. Якщо увійдуть в Сектор Гази, то будуть втручатися інші країни під приводом захисту палестинців. Можливо, їхні політики матимуть розум цього не допустити", - підсумував експерт.

Джерело: Gazeta.ua

Хіти тижня. ​УЄФА відреагував на істерику Росії з вимогою змінити форму збірної України, заявлену на Євро-2020/21

понеділок, 14 червень 2021, 17:00

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) схвалив нову форму збірної України з футболу на майбутній чемпіонат Європи, пояснивши, що символіка збірної України з Кримом і Донбасом, а також з національним гаслом повністю відповідає всім правилам і ста...

Вождь, богом даний і правдивий

понеділок, 14 червень 2021, 16:05

Євген Коновалець не лишив по собі багатої літературної спадщини. Але відомі його слова, що мусять бути викарбувані в серці кожного українця: "Як не буде в нас сили, не осягнемо нічого, хоч би все найкраще для нас складалося. Як жеж будемо мати силу, тоді