Міжнародні партнери посилюють вимоги, які потрібно виконати Україні, щоб і надали отримувати фінансові ресурси на покриття дефіциту державного бюджету у цьому та наступному роках. Про це повідомляє "РБК-Україна", посилаючись на свої джерела, передають Патріоти України.
Одним із напрямків підтримки, що опинився під загрозою, є щомісячні гранти від США у розмірі приблизно по 1,5 мільярди доларів щомісяця. У вересні очікується останній транш у рамках поточного фінансового року в Америці, проте для подальшого виділення грошей США виставили Україні неформальну умову у вигляді підготовки законопроекту щодо посилення інституційної незалежності та ефективності роботи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Ухвалення цього закону до кінця поточного року було однією з умов виділення макрофінансової допомоги від Євросоюзу та кредитування від МВФ, проте Сполучені Штати бажають побачити чіткіший алгоритм виконання цього завдання.
"Проект закону про САП треба підготувати до 15 вересня – таке побажання є від США", – розповів виданню один із співрозмовників в уряді.
Ще одне джерело підтвердило ймовірність такої неформальної умови, але пояснило, що для фінансування з боку США якихось конкретних умов зазвичай немає.
Ще одна проблема з фінансуванням може виникнути по лінії Міжнародного валютного фонду. Зараз Україна та МВФ співпрацюють за новою 4-річною програмою, укладеною в березні поточного року на загальну суму 15,6 млрд доларів.
Наша країна вже отримала два транші на 3,6 млрд доларів, а третій у розмірі 900 мільйонів планується отримати після перегляду програми у жовтні.
Перегляд програми у червні для отримання другого траншу Україна пройшла досить швидко та легко, виконавши всі п’ять умов, тому й отримала гроші за графіком. Але до осіннього перегляду список умов вдвічі більший, а деякі з них виконати буде досить складно.
"Насамперед проблеми можуть виникнути з умовами щодо відновлення перевірок підприємств, повернення е-декларування, довічного контролю за фінансовим станом "політично значущих осіб" (т.зв. "ПЕПи" – Politically Exposed Persons). Крім того, складнощі можуть бути і при виконанні умов щодо енергетичного сектору", - зазначає видання.
У липні парламент ухвалив закон про відміну пільгового 2%-го єдиного податку та поновлення перевірок підприємств, проте, за неофіційною інформацією, Міжнародний валютний фонд не зарахує цей документ як виконання умови. Справа в тому, що в останній момент була зміна редакції тексту закону, яку ніхто не погодив із МВФ, а відновлення перевірок відклали до закінчення воєнного стану.
Ухвалити законопроект про поновлення е-декларування планують у вересні, а от ймовірність поновлення довічних перевірок "ПЕПів" на сьогодні вкрай мала, хоча цей законопроект потрібно ухвалити до кінця вересня.
"З цим питанням ситуація найскладніша. Підтримки серед депутатів немає", - зазначив один із співрозмовників ЗМІ.
Під питанням і виконання умов МВФ з реформи управління Оператора ГТС, адже уряд повинен був передати акції компанії в управління Міністерству енергетики ще у липні, але це рішення не ухвалено й досі. Крім того, є ще умова, що до кінця жовтня мають відібрати та призначити нову наглядову раду компанії.
"Враховуючи, що процес відбору та призначення наглядової ради займає близько трьох місяців, можна припустити, що "маяк" не буде виконаний у строк", - зазначає видання.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...