Міністерство культури та інформаційної політики України внесло російського співака-пропагандиста Ярослава Дронова (Shaman) до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.
Дронов їздив виступати перед російськими військовими на тимчасово окуповані території України та навіть зняв там відео на одну зі своїх пропагандистських пісень.
Крім Дронова, у 2023 році МКІП додав у список ще одного росіянина – російського актора Олексія Кравченка, відомого за фільмами "9 рота", "Солнцепьок", "Наш спецназ", серіалами "Бригада", "Спецназ" тощо, йдеться у відповіді відомства на запит "Інтерфакс-Україна".
Через зйомки у пропагандистському фільмі про війну на Донбасі "Солнцепьок" МКІП вносив Кравченка у список ще у жовтні 2021 року. Втім, у липні 2023 року "Детектор-медіа" виявив, що вже у листопаді того ж року його виключили зі списку нібито на підставі звернення СБУ.
Також у МКІП поінформували, що протягом 2023 року жодну особу з цього переліку не виключали. Тож на сьогоднішній день у ньому перебуває 213 осіб.
Нагадаємо, у рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, внесли чотирьох росіян: Володимира Соловйова, Дмитра Кисельова, Анну Семенович і Дмитра Пучкова. При цьому зі списку вилучили прізвище російського гумориста Максима Галкіна.
Список осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України, складає Міністерство культури на підставі звернень СБУ, РНБО чи Нацради з питань телебачення та радіо починаючи з 2015 року.
8 серпня 2015 року Мінкульт отримав від СБУ список з 14 осіб і створив Перелік осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України.
Перебування особи в цьому списку означає введення в дію проти неї певних обмежень. Приміром, якщо мова про діячів кіногалузі, то Держкіно відмовляє у видачі державного посвідчення або припиняє дію посвідчення на показ фільмів, учасником якого є особа з переліку.
Російські війська намагаються блокувати селище Велика Новосілка Донецької області. Наступаючи, окупанти використовують бронетехніку. Поо це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ОСУВ "Хортиця", Deep State. "На Новопавлівському напрямку противник, кори...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...