Якби Помісна церква в Україні вирішила б об'єднатися з РПЦ в Україні (колишня УПЦ Московського патріархату), то на її чолі українці хотіли б бачити наставника Помісної церкви митрополита Епіфанія, зазначають Патріоти України.
За настоятеля Помісної церкви свої голоси віддали 25,6% опитаних. У той час як кандидатуру очільника Московського патріархату митрополита Онуфрія підтримали лише 12,2% опитаних. Ще 1,2% назвали свого кандидата. Такі результати після соціологічного дослідження наводить Київський міжнародний інститут соціології.
Варто відзначити, що чимало українців, яких опитали соціологи, виявилися не готовими до такого питання. Одразу 54,9% опитаних сказали що їм важко відповісти, а 6,2% – відмовилися відповідати.
Тож серед тих, то визначився з вибором:
65,7% обирають Епіфанія,
31,4% – Онуфрія.
При цьому Епіфаній найбільшу підтримку отримав у жителів Західного регіону – 37,5%. Найменше за його кандидатуру висловилися жителі Донбасу – 11,3%. Щодо Онуфрія, то в нього доволі рівна підтримка за регіонами – від 14,3% на Донбасі до 10,9% у Центрі.
Якби до створення єдиної Помісної церкви в Україні долучилася б Українська греко-католицька церква, це не надто б похитнуло позиції Епіфанія. Між ним, Онуфрієм та главою УГКЦ Святославом, українці все одно віддають перевагу настоятелю Помісної церкви – 20,2% опитаних. Онуфрій отримав 10,5% голосів, а Святослав – 9,4%.
Тут теж чимало українців не зуміли дати відповідь – 52,2% було вадко сказати, а 7,2% відмовилися відповідати. Якщо розраховувати відсоток до лише тих, хто визначився зі своєю думкою:
49,7% обирають Епіфанія,
25,8% – Онуфрія,
23,2% – Святослава.
Крім цього, респондентів запитували, як вони ставляться до основних церков України.
Серед усіх опитаних респондентів позитивно до Православної церкви України ставляться 42,4%, негативно – 10,3%, нейтрально – 37,2% (баланс позитивних-негативних оцінок становить +32,1%).
Далі за цим показником іде Українська греко-католицька церква – 35,3% позитивно ставляться проти 6%, які ставляться негативно (при 46,1% тих, хто має нейтральне ставлення) (баланс +29,3%).
До Української православної церкви (Московського патріархату) позитивно ставляться 23% респондентів, негативно – 31,6% (при 36,8% тих, хто нейтрально ставиться) (баланс -8,6%).
Також кожен третій українець (34.3%) вважає себе прихожанином Помісної церкви. При цьому ще 21.8% відповіли, що вони є православними без конкретизації. До Московського патріархату себе відносять 15.4% опитаних. 8.4% заявили про свою приналежність до УГКЦ. Ще 7,8% назвали себе атеїстом.
Опитування було проведено з 24 до 30 червня 2020 рокуметодом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.
До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.
В ході опитування проведено 2000 інтерв'ю.
Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% – для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%, 0,5% – для показників, близьких до 1%.
Внаслідок удару крилатими ракетами Storm Shadow/SCALP по командному пункту в Мар'їно у Курській області РФ ліквідовано 18 російських окупантів та 33 поранено. Серед них є також північнокорейські найманці. Крім того, ймовірно, в число "двохсотих" або "т...
Війська країни-агресора Росії вночі проти пʼятниці, 22 листопада, використали для удару по Сумах шахед, споряджений шрапнеллю. Аналітики Defense Express вважають, що йдеться про термобаричний боєприпас комбінованої дії, до якого росіяни додали 2300 ста...