Москва радо потирає руки: НАТО в біді, оскільки США вирішили скинути з себе тягар глобального лідерства, - The Times

Альянс не може розраховувати на те, що Америка на чолі з Трампом приєднається до нього у відсічі Путіну, або на те, що Америка на чолі з Байденом вивільнить соціальні фонди для національних збройних сил, передають Патріоти України.

Як пише The Sunday Times, і перемога на майбутніх президентських виборах у США нинішнього президента Джо Байдена, і його скандального конкурента Дональда Трампа принесуть проблеми для НАТО, оскільки Америка схоже вирішила скинути з себе тягар глобального лідерства.

Так, раніше Трамп заявив, що дозволить Росії "робити все, що їй заманеться" з будь-яким членом НАТО, який не виконав своє неформальне зобов'язання витрачати 2 відсотки свого ВВП на військові потреби.

Вісімнадцять з 31 члена європейського альянсу досягнуть 2-відсоткового показника цього року, але, наприклад, Німеччина витрачає на оборону лише 1,4 відсотка свого ВВП. За оцінками експертів, для створення армії, здатної захистити країну від російського нападу, країні знадобиться від чотирьох до десяти років посилених витрат.

Але погроза Трампа частково або повністю вийти з НАТО - не єдиний американський крок, який нервує союзників, пише The Times. І він, і Байден обіцяють підвищити тарифи на їхній експорт. Крім того, Байден став фактичним Путіним в енергетичній торгівлі, відмовляючи в дозволах на будівництво заводів, з яких експортується скраплений природний газ, якого потребують європейські країни після перекриття "Північних потоків".

"Все це означає, що НАТО чекають важкі часи, незалежно від того, хто з недосконалих кандидатів переможе в листопаді. Альянс не може розраховувати на те, що Америка на чолі з Трампом приєднається до нього у відсічі Путіну, коли той вирішить зробити наступний крок, щоб знову захопити землі, які він називає "історичною Росією". І він не може розраховувати на те, що Америка на чолі з Байденом стримає зростання соціальних витрат, щоб вивільнити кошти для національної армії", - пише видання.

Тому не дивно, що не лише НАТО, але і Японія та Тайвань активно досліджують, що робити у світі, в якому Америка вирішила скинути з себе тягар глобального лідерства, як вона це зробила після Першої світової війни.

Путін досі тремтить від стразу як поросячий хвіст: По всій Росії чекісти хапають соратників Пригожина до річниці походу вагнерівців на Москву

неділя, 23 червень 2024, 16:30

У Росії ФСБ проводить "велику спецоперацію" щодо близьких соратників Євгена Пригожина до річниці так званого "маршу справедливості" ПВК "Вагнера" на Москву, який розпочався 23 червня 2023 року,. Операція проводиться в різних містах, інформує російський...

Сатанинська підступність: Засудженого за смертельну ДТП Єфремова хочуть відправити на війну в Шторм Z, щоб вбивав своїх колись любих українців

неділя, 23 червень 2024, 15:54

Опозиційному російському діячеві, актору Михайлу Єфремову, який відбуває покарання за смертельну ДТП, можуть дати умовно-дострокове звільнення за однією умовою - 60-річний чоловік має брати участь у так званій СВО. . Таку завяу нещодавно зробила орга...