"Москва розуміє тенденцію, що працює проти неї, і робить зараз безпрецедентні зусилля, мобілізуючи всю свою агентуру, уже засвічуючи таких високих агентів, яких вони намагалися весь час зберегти. Розгортає кампанію під гаслом Don’t humiliate Russia — не принижуйте Росію.
Тон задав такий «великий друг України», як президент Франції Макрон. Але в нього знайшлися й прибічники у США. Основна атака точиться саме тут. Причому, той самий Ллойд Остін, якого вище двічі процитував, зазнає персональних атак дуже відомих тут, у Вашингтоні, політологів. Наприклад, Девіда Ігнатіуса, колумніста The Washington Post. Я навіть ніколи не припускав, що такі люди виступатимуть із потрібних Кремлю позицій, а от треба ж.
Мабуть, дуже погані справи у Москви, що вона свистає всіх своїх приспаних агентів нагору. Ось ці люди не приховують свого порядку денного. Вони хочуть допомогти Москві реалізувати її останній зі сценаріїв виходу з відчайдушного становища — змусити Україну підписати якусь мирну угоду, яка залишає в руках агресора якийсь шматок української території. Який шматок — це Москва ще готова торгуватися. Сьогоднішня її запитова позиція — вона хоче залишити очевидно Крим, Луганську, Донецьку та новозахоплену Херсонську область.
Зрозуміло, про це не може бути й мови. І реакція української сторони ось на цю кампанію, що розгорнулася на Заході — «Не принижуйте Росію» — доволі різка, і президента, і міністра закордонних справ. Обидва вони заявили, що метою війни є повне відновлення територіальної цілісності України, вигнання окупантів з усіх територій, зайнятих ними з 20 лютого 2014 року. А ось 18 травня ще жорсткіша заява прозвучала з вуст керівника переговорної групи Михайла Подоляка. Він сказав, що у Кремлі, мабуть, не розуміють, що Росія вже стала державою-ізгоєм, і будь-які переговори з нею зараз безпредметні.
Москва відчайдушно хоче домогтися переговорів, на яких Захід за її планом змусить Україну підписати вигідну їй угоду. Я думаю, що ось до цієї позиції Макрона близькі уряди Німеччини й Італії. Подібні мотиви їхні керівники вже висловлювали. Але у США їм не вдалося досягти зміни позиції американської адміністрації. Згадайте, якою була внутрішня боротьба в адміністрації президента США. Між — з одного боку — головою Держдепу США Ентоні Блінкеном і Ллойдом Остіном, а з іншого боку помічником Байдена з національної безпеки Джейком Салліваном, таким типовим «путін ферштейнером». Він зазнав поразки, його не чути і не видно. І вся ця кампанія Москви налаштована на активізацію цієї групи Саллівана всередині адміністрації Байдена. Але настрій американського суспільства, Конгресу та більшості політикуму такий, що можу твердо сказати — це їм не вдасться".
У Росії можливі лише два сценарії зміни влади в країні. Це вибір наступника і початок нової політики після відходу Володимира Путіна з посади глави Кремля чи розпаду РФ на кілька частин. Так вважає керівник Головного управління розвідки Міноборони Укра...
Російській армії вдалося захопити Лисичанськ завдяки десятикратній перевазі. Голова Луганської військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, на п'ятий місяць війни росіянам вдалося форсувати Сіверський Донець, передають Патріоти України. За його с...