"Москва розуміє тенденцію, що працює проти неї, і робить зараз безпрецедентні зусилля, мобілізуючи всю свою агентуру, уже засвічуючи таких високих агентів, яких вони намагалися весь час зберегти. Розгортає кампанію під гаслом Don’t humiliate Russia — не принижуйте Росію.
Тон задав такий «великий друг України», як президент Франції Макрон. Але в нього знайшлися й прибічники у США. Основна атака точиться саме тут. Причому, той самий Ллойд Остін, якого вище двічі процитував, зазнає персональних атак дуже відомих тут, у Вашингтоні, політологів. Наприклад, Девіда Ігнатіуса, колумніста The Washington Post. Я навіть ніколи не припускав, що такі люди виступатимуть із потрібних Кремлю позицій, а от треба ж.
Мабуть, дуже погані справи у Москви, що вона свистає всіх своїх приспаних агентів нагору. Ось ці люди не приховують свого порядку денного. Вони хочуть допомогти Москві реалізувати її останній зі сценаріїв виходу з відчайдушного становища — змусити Україну підписати якусь мирну угоду, яка залишає в руках агресора якийсь шматок української території. Який шматок — це Москва ще готова торгуватися. Сьогоднішня її запитова позиція — вона хоче залишити очевидно Крим, Луганську, Донецьку та новозахоплену Херсонську область.
Зрозуміло, про це не може бути й мови. І реакція української сторони ось на цю кампанію, що розгорнулася на Заході — «Не принижуйте Росію» — доволі різка, і президента, і міністра закордонних справ. Обидва вони заявили, що метою війни є повне відновлення територіальної цілісності України, вигнання окупантів з усіх територій, зайнятих ними з 20 лютого 2014 року. А ось 18 травня ще жорсткіша заява прозвучала з вуст керівника переговорної групи Михайла Подоляка. Він сказав, що у Кремлі, мабуть, не розуміють, що Росія вже стала державою-ізгоєм, і будь-які переговори з нею зараз безпредметні.
Москва відчайдушно хоче домогтися переговорів, на яких Захід за її планом змусить Україну підписати вигідну їй угоду. Я думаю, що ось до цієї позиції Макрона близькі уряди Німеччини й Італії. Подібні мотиви їхні керівники вже висловлювали. Але у США їм не вдалося досягти зміни позиції американської адміністрації. Згадайте, якою була внутрішня боротьба в адміністрації президента США. Між — з одного боку — головою Держдепу США Ентоні Блінкеном і Ллойдом Остіном, а з іншого боку помічником Байдена з національної безпеки Джейком Салліваном, таким типовим «путін ферштейнером». Він зазнав поразки, його не чути і не видно. І вся ця кампанія Москви налаштована на активізацію цієї групи Саллівана всередині адміністрації Байдена. Але настрій американського суспільства, Конгресу та більшості політикуму такий, що можу твердо сказати — це їм не вдасться".
Угоду про доступ до корисних копалин підпишуть два президенти під час особистої зустрічі. Документ дасть змогу Штатам продовжити військову підтримку України, якщо переговори з Росією затягнуться. . Україна погодила зі США умови угоди про доступ до кор...
Директор Центру оборонних стратегій Олександр Хара вважає, що риторика Дональда Трампа щодо України повʼязана з тим, що Київ не пішов на навʼязані новою адміністрацією умови припинення війни, а також з тим, що в США є ілюзії про те, що їм вдасться відт...