Уряд Японії вирішив відмовитися від ідеї підписання з Росією рамкової угоди щодо мирного договору в кінці червня. Про це в суботу, 1 червня, повідомило токійське видання Asahi Shimbun з посиланням на урядові джерела, зазначають Патріоти України.
Як зазначає газета, раніше японський уряд сподівався підготувати цю угоду до саміту «Великої двадцятки», який пройде в Осаці 28-29 червня і в ході якого запланована зустріч прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе і президента Росії Володимира Путіна.
Токіо, зокрема, мав намір підтвердити Спільну декларацію СРСР і Японії від 1956 року, в якій Москва заявляла про готовність передати Японії два острови південної частини Курильської гряди Шикотан і Хабомаї після укладення мирного договору.
Однак, за словами співрозмовників газети, в результаті сторони не змогли подолати розбіжності по ряду історичних моментів і питань безпеки.
Зокрема, в ході переговорів Москва висловлювала занепокоєння з приводу можливості розміщення на островах наземних систем ПРО американського виробництва в разі їх передачі Японії.
В результаті, пише Asahi Shimbun, до саміту Японія і Росія зосередяться на досягненні прогресу за спільної господарської діяльності на південних Курилах.
Раніше повідомлялося, що Москва запропонувала Токіо перейти на безвізовий режим.
За словами міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, в першу чергу мова йде про ініціативу президента Росії Володимира Путіна про введення режиму вільного переміщення між усіма жителями Сахалінської області і жителями префектури Хоккайдо.
Токіо не визнає російського суверенітету над територією Південних Курил і наполягає на поверненні під свій контроль островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї.
Москва послідовно нагадує про правомірність російського суверенітету над Курильськими островами: вони відійшли СРСР за підсумками Другої світової війни.
Як повідомив Генштаб ЗСУ., загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 22.11.24 орієнтовно склали:
Дозвіл з боку США та Великої Британії для України застосовувати далекобійні ракети для атак по цілих у Росії – демонстрація зміни підходу до підтримки Києва в умовах затяжної війни. Цей крок створює серйозний виклик для російської оборони та підвищує с...