За статистикою, воювати може 1% від населення. І щоб цих людей залучити до армії, потрібен механізм мотивації — фінансове забезпечення. У мирний час зарплата військового має становити близько 3 тис. доларів на місяць, а під час воєнного ця сума повинна подвоюватися. Саме стільки мають отримувати військові, які несуть службу і виконують бойові задачі на передовій. Про це в інтерв'ю УНІАН сказав військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан, передають Патріоти України.
Світан також висловився щодо оптимального призовного віку до лав ЗСУ. На його думку, це 21-49 років. І в Україні не повинно бути примусової мобілізації, оскільки в армію мають потрапляти мотивовані, профпридатні люди, натомість "бусифіковані" не зможуть виконувати бойові задачі, адже у них немає мотивації.
"За статистикою, воювати може 1% від населення. В українських реаліях - це 300-350 тисяч людей. І щоб цей 1% залучити до армії, потрібен механізм мотивації. А наразі мотиваційний інструмент є лише один - це фінансове забезпечення. Перше, що треба зробити, - це підійняти виплати військовослужбовцям", — сказав аналітик. 3000 доларів на місяць, зважаючи на світові градації, а під час воєнного часу у два рази більше, "та сума, яку мають отримувати військові, які несуть службу, виконуючи бойові задачі в зоні бойових дій".
Головна проблема мобілізації полягає в тому, що одні можуть уникнути служби через корупцію та зв’язки, тоді як інші йдуть на фронт, що створює відчуття несправедливості та підриває довіру до системи. Про це розповів народний депутат, заступник голови К...
Лідерка молодіжного крила Республіканської партії США Кетрін Уайтфорд у день інавгурації Дональда Трампа закликала припинити переслідування Московської церкви в Україні, яка діє під брендом «Української православної церкви» Московського патріархату (УП...