Американський дипломат і професор Стенфордського університету Майкл Макфол прочитав публічну лекцію під назвою "Причини та наслідки вторгнення Путіна в Україну", де поділився своїми думками щодо справжньої мети військової операції Кремля, а також можливими сценаріями розвитку збройного конфлікту, передають Патріоти України.
За його словами, офіційна позиція російської влади про те, що вторгнення в Україну – реакція Москви на "агресивну політику НАТО", є внутрішньо суперечливою і не витримує критики. Щобільше, донедавна взаємини Росії з НАТО навіть не згадувалися Москвою у проблемному ключі.
"Я був присутній на всіх зустрічах і за всіх телефонних розмов Обами з Путіним і з Медведєвим. І я не пригадую жодного випадку, коли ми б обговорювали проблему відносин Росії з НАТО", - запевнив Макфол.
Справжні причини вторгнення, вважає професор, криються у внутрішній політиці Москви. Демократичні процеси, що призвели до зміни влади в Грузії (2003 рік) та України (2004), а пізніше – в Єгипті, Лівії та Сирії (2011) у Кремлі вважають результатом цілеспрямованих дій Вашингтона.
Програш Віктора Януковича на президентських виборах в Україні керівна верхівка РФ сприйняли в тому ж ключі. Для Кремля це стало останньою краплею, оскільки з погляду Володимира Путіна будь-яка перемога США прирівнюється до програшу Москви та утиску російських інтересів.
"Реальна загроза Путіну – не розширення НАТО, а демократизація сусідніх країн", – упевнений колишній посол. Демократичний вибір України ставить під загрозу одразу два найважливіші кремлівські наративи: "окремої української нації не існує" і "ми не такі, як вони".
Однак як введення військ до Афганістану стало "початком кінця" для радянської імперії, так вторгнення в Україну - початок кінця Росії, упевнений Макфол.
"Наша мета - допомогти Україні перемогти, - резюмує дипломат. - Це не лише в інтересах України, а й в інтересах Європи, а також запорука глобальної безпеки та урочистостей демократичних ідей".
З 2012 по 2014 рік (до анексії Криму) Макфол представляв у Росії інтереси Вашингтона як посол, а до того обіймав посаду спеціального помічника Барака Обами з питань нацбезпеки. Його вважають архітектором "політики перезавантаження" у відносинах Москви та Вашингтона.
Наразі немає підстав вважати, що Росія почала перекидати північнокорейські війська для підсилення наступу на Херсон чи Запоріжжя. Таку думку в етері «Еспресо» висловив військовий експерт Defense Express Іван Киричевський, передають Патріоти України. «П...
Ф'ючерси на американські фондові індекси та азійські акції різко впали. Адміністрація Дональда Трампа заявила, що масштабні мита збережуть, попри побоювання, що вони можуть спричинити рецесію у світовій економіці, передають Патріоти України. Видання Fi...