Після падіння режиму Башара Асада та встановлення нової влади в Сирії Росія може втратити свої військові бази в країні. Водночас уже відбувається евакуація певної частини російського контингенту, який можуть перекинути в Україну. Про це 24 Каналу розповів військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп, зазначивши, що весь російський контингент з бази "Хмеймім" ще не евакуювався, передають Патріоти України.
Звідти вилітають літаки в Лівію, російські кораблі відійшли з Тартуса. Відомо, що Росія проводить перемовини з новою владою Сирії щодо збереження своїх військових баз на території країни.
"Російський контингент в Сирії на момент прориву повстанців складав щонайменше 1000 військових. Водночас за оцінкою BBC він може складатися з 7,5 тисячі особового складу, однак, на мою думку, ця цифра менша", – зауважив військовий експерт.
Російські сили були представлені змішаним авіаційним полком: винищувачами та бомбардувальниками Су-24, Су-34, та Су-35, а також ударними вертольотами. Крім того, туди входили далекобійний дивізіон ППО, системи С-400 та менш далекобійні системи, які їх прикривали, а також РЕБ і засоби розвідки.
До того ж за словами експерта, на російських базах мали перебувати сили спеціального призначення, а ще воєнна поліція, яка була присутня в невеликій кількості в різних точках Сирії, зокрема на кордоні з Ізраїлем.
Разом російський контингент складається з декількох тисяч військових, який евакуюється з Сирії або цілком, або, якщо база залишиться, то певна кількість особового складу перебуватиме там. Однак всі, хто звідти виїдуть, тою чи іншою мірою будуть воювати в Україні,
– наголосив експерт.
Тому, якби війна в Сирії продовжувалась, а особливо в інтенсивній фазі, і Росія була б змушена витрачати там додаткові ресурси, то чисто прагматично та технічно, за словами військового експерта, це було вигідніше Україні.
Росія зазнала фіаско і отримала публічного ляпаса в Сирії, але зараз її контингент, хоч і невеликий і не дуже значущий, звільняється, і у нього немає інших цілей, як війна в Україні,
– наголосив Давид Шарп.
Також він додав, що Росія підтримувала режим Башара Асада фінансами й іншими ресурсами. Тепер витрати на Сирію з боку росіян будуть урізані. Водночас доволі великі кошти виділятимуться на евакуацію військових баз, але вони точкові.
Російський диктатор Володимир Путін перестав подобатися американському президенту Дональду Трампу. Ставлення президента США до ватажка Кремля змінилося після їхньої телефонної розмови ввечері 3 липня. Зі свого боку Путін сприймає поведінку Заходу як сл...
Політолог та директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко вважає, що Китай демонстративно показує світові: Росія - це його зона впливу. Кремль загруз у війні з Україною, яку хотів завершити за кілька тижнів, і при цьому не стає...