Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що в деяких сферах буде необхідне повне блокування імпорту з України, як у випадку із зерновими, передають Патріоти України.
За його словами, польські аграрії «мають слушні очікування і вимоги, аби обмежити надмірний наплив товарів з України» на європейський ринок, особливо до Польщі.
Як зазначив міністр, може знадобитися повне блокування імпорту з України зокрема цукру та м’яса птиці – наразі відомство аналізує таку потребу. Свої вимоги міністерство Польщі подаватиме Єврокомісії, а також хоче закріпити їх у відносинах з Україною.
«Ми будемо чітко домовлятися до кінця, тому що право на стороні фермерів і Міністерства сільського господарства, яке має схожу позицію щодо фермерів», – додав він.
Як заявив Секерський, протести польських, французьких та німецьких фермерів «дуже допомогли» Польщі у тиску на Єврокомісію, тож він вважає це прийнятними формами протесту.
«Фермери мають законні занепокоєння, очікування та вимоги щодо обмеження надмірного надходження товарів з України, а також з інших неєвропейських ринків до ЄС, особливо до Польщі», – сказав міністр.
За його словами, на Польщу та інші прикордонні країни найбільше вплинуло рішення ЄС лібералізувати торгівлю, дозволивши надходження товарів з України без мит.
«Це мала бути форма допомоги Україні. Ми розуміємо допомогу, поляки її надали дуже рішуче і від щирого серця (...) ми ведемо двосторонні переговори з Україною, ми хочемо встановити певні суми і обсяги, які ми будемо контролювати. Якщо продукту забагато, то буде блокада», – резюмував він.
Міністр повідомив, що Польща веде двосторонні переговори з Україною з приводу встановлення величини квот на певні товари.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...