"Я дав команду виходу по-бойовому. Ми здійснювали вихід, марш двома колонами з передбаченням вступу в бій. За добу було поставлено завдання, які мали спланувати всі командири у своїй зоні відповідальності. Звичайно, це був ризик. Ми навіть не могли зрозуміти, скільки зайшло росіян, тому що всі мої запити "нагору" були проігноровані", - розповів Хомчак.
За словами Хомчака, під час виходу противник обстрілював машини з маркуванням Червоного Хреста, і не було можливості вивезти поранених.
"Але впродовж п'яти років мої свідчення не змінилися. Я вийшов у групі з іще 14 військовими. Моя група винесла на руках тяжко пораненого бійця, якому в Естонії рятували руку", - підкреслив Хомчак.
Начальник Генштабу ЗСУ наголосив, що не має права розкривати всі деталі виходу з Іловайського котла, оскільки у цій справі триває розслідування.
"Я згоден з тим, що бій є таємним до того моменту, поки ти приймаєш рішення напередодні. А коли він триває або завершився - вже немає нічого таємного. Але все ж справа кримінальна - під грифом "секретно". Тому не можу вам щось розповідати", - сказав він.
"Іловайськ - це місце, де ворог отримав суттєві втрати і зрозумів, що просто так Україною він не піде", - додав Хомчак.
Російські «Шахеди» стали ще смертоноснішими. Окупанти почали встановлювати на них нові комбіновані бойові частини, щоб завдати найбільшого ураження, передають Патріоти України. Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світ...
Три дні протягом тижня втрати росіян складають менше 1000 солдатів. Менше 900 виведених протягом доби з ладу окупантів, як сьогодні, не фіксувалося дуже давно. Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 22.05.25 орієнтовно склали: