"Ми не дозволимо повернутися до часів закону Колесніченка - Ківалова": Парубій накинувся на нову проросійську ініціативу очільника ОПУ

Українофобські сили в новому керівництві держави знов промацують реакцію суспільства на чергову "зраду" і знов через "кварталівського" юриста

За словами спікера Верховної Ради Андрія Парубія, так званий закон Колесніченка – Ківалова передбачав знищення української мови. Парубій зазначив, що керівник Офісу президента України Андрій Богдан пропонує повернути регіональні мови в Україні, що було і є смертельною пасткою для української, і спрямовано на її поступове нівелювання, разом і з державністю України на користь імперському наступу Москви, зазначають Патріоти України.

"Я зі здивуванням прочитав інтерв'ю керівника Офісу президента України [Андрія Богдана]..., у якому він заявив, що нова команда має намір повернути регіональні мови. Хочу наголосити, що Верховна Рада нещодавно прийняла закон про єдину державну мову, і ми не дозволимо повертатися до часів закону Колесніченка – Ківалова, який під виглядом регіональних мов мав на меті просто знищити українську мову в Україні. Я хочу на цьому наголосити особливо", – заявив Парубій.

У своєму інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 1 липня, глава Офісу президента Андрій Богдан заявив, що особисто він виступає за регіональну російську мову на Донбасі за умови, що окуповані райони Донецької та Луганської областей залишаються частиною України.

25 квітня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому законопроєкт №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. Закон передбачає, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов'язкове використання української мови по всій країні в органах державної влади і місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійних обрядів.

15 травня закон підписав колишній президент Петро Порошенко,16 липня він набуває чинності.

Президент України Володимир Зеленський заявляв у кінці квітня, що цей закон, на його думку, ухвалили "без широкого обговорення із громадськістю". "Після мого вступу на посаду президента буде зроблено ретельний аналіз цього закону, щоб переконатися, що в ньому дотримано всі конституційні права й інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу буду реагувати відповідно до конституційних повноважень президента України та в інтересах громадян", – сказав Зеленський.

У липні 2012 року Верховна Рада України ухвалила ініційований Партією регіонів законопроєкт "Про засади державної мовної політики", авторами якого були тодішні нардепи Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов. Документ передбачав, зокрема, можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. 28 лютого 2018 року Конституційний Суд України визнав закон не відповідним Основному закону.

Справа про державний заколот: Верховний суд США виніс рішення щодо можливості участі Трампа у президентських виборах

неділя, 5 травень 2024, 4:15

Верховний суд США дозволив експрезиденту Дональду Трампу брати участь у праймеріз у штаті Колорадо. Це рішення суду надає йому можливість бути висунутим як кандидат від Республіканської партії під час виборів наступного глави держави. Про це у суботу, ...

Вражаючий результат царювання Путіна: В Підмосков'ї розширять головне військове кладовище Росії - ЗМІ

неділя, 5 травень 2024, 2:35

При відкритті меморіалу 2013 року планувалось, що первісної території під 40 тисяч поховань вистачить на наступні 200 років. Проте тепер усвідомили потребу екстреного розширення. При тому, що елітарного поховання удостоюють тут далеко не всіх "героїв СВО"