Росія може мати до десяти одиниць нової балістичної ракети, якою вдарила по Дніпру у рамках її випробування. Про це повідомив у коментарі журналістам заступник начальника ГУР МОУ Вадим Скібіцький у кулуарах експертної дискусії «Геноцидальні практики РФ в Україні: від Голодомору до російсько-української війни», передає кореспондент Укрінформу, передають Патріоти України.
«Якщо це дослідницько-бойове використання, то мінімум десять ракет буде. Для того, щоб запустити ракету в серійне виробництво, потрібно провести мінімум десять випробувань. Ми це бачили на "Булаві" морського базування, коли була половина успішних, а половина неуспішних пусків», - сказав він.
За словами Скібіцького, на місці прильоту балістичної ракети були знайдені її уламки і уламки телеметрії, яка використовується, щоб зняти всі параметри польоту ракети і всіх її систем.
«Росія, використовуючи війну, зробила тестове дослідження нового ракетного комплексу в бойових умовах. Це дослідницько-бойове використання», - зазначив він.
Скібіцький розповів, що РФ у 2018-2019 роках розпочала нову дослідницько-конструкторську роботу, яка називалася «Кєдр РВ». Ця робота була спрямована на розробку ракетного комплексу на заміну РС 24 «Ярс» - ракети, яка була на озброєнні ще Радянського Союзу і зараз стоїть на бойовому чергуванні у РФ.
Перше випробування цієї ракети було здійснене у червні 2021 року з космодрому «Плесецьк».
Розробка ракетного комплексу «Кєдр» здійснювалася на основі ракетного комплексу «Рубєж», однак, за словами Скібіцького, у росіян «щось пішло не так», і з 2017 року вони припинили цю розробку. Натомість РФ відкрила нову дослідницько-конструкторську розробку, яку назвала «Орєшник».
«Це, по суті, складова частина "Кєдра", тому що "Кєдр" передбачав створення нової ракети на заміну "Ярсу" як шахтного, так і мобільного базування. А наша оцінка, що робота "Орєшник" передбачала створення мобільного порту, який би не привʼязувався до шахти», - сказав представник розвідки.
«По роботі "Орєшник", то вона (програма – ред.) повинна була бути завершена у жовтні 2024 року. Таким чином, пуск ракети у рамках програми "Орєшник" – це однозначно ми розуміємо, що це "Кєдр"», – зазначив він, припустивши, що ракету «Ярс» удосконалили під застосування на середню дальність.
«Вони провели випробування у жовтні 2023 року на Капустіному Ярі, вони провели випробування у червні 2024 року, і уже за результатами ми маємо дослідницько-бойове випробовування по нашій території», – додав представник розвідки.
Скібіцький уточнив, що нова російська балістична ракета має шість блоків, що дозволяє «покривати» нею всю Європу.
Мирні переговори про завершення війни перебувають на шляху до поділу України між російським диктатором Володимиром Путіним і президентом США Дональдом Трампом. Таку думку висловив аналітик Sky News з питань оборони та безпеки професор Майкл Кларк, пере...
"Зневіра – ще гірше лихо, ніж марні сподівання. Багатьом не подобається, коли я пишу про російські воєнні невдачі, про економічну кризу в Росії, про поступовий занепад усіх імперських "скрєп", - пише у своєму блозі Валерій Пекар, передають Патріоти Укр...