Рада національної безпеки та оборони 14 лютого спільно з представниками парламенту та уряду провели закрите засідання через ризик вторгнення Російської Федерації на територію України. За його підсумками політики дійшли висновку, що передумов для широкомасштабної війни наразі немає. Засідання вів секретар РНБО Олексій Данилов. Після нього чиновник дав брифінг, передають Патріоти України.
Данілов заявив, що влада, як і раніше, не бачить передумов для широкомасштабного вторгнення Росії на територію України. "Ми цілком усвідомлюємо, що відбувається в Україні. Ми усвідомлюємо ризики, але ситуація перебуває під контролем. Ми не бачимо, що широкомасштабний наступ РФ може відбутися 16 або 17 лютого", – сказав він, додавши, що ризики є, зважаючи на те що Росія посягає на українські території.
Посадовець наголосив: українська армія та увесь сектор безпеки й оборони готовий до будь-яких викликів. Також Данілов розповів, що закриватись небо над Україною не буде.
"Ми не закриватимемо небо. Нідерландські компанії перестраховуються. Кабмін виділив кошти для страхування ситуації, провівши нараду в неділю ввечері", – сказав він. Крім того, Данілов повідомив, що станом на 14 лютого поза межами України перебуває 23 народних депутата.
Секретар РНБО також відповів на запитання, чи Україна готується до того, що Держдума Росії 15 лютого може визнати незалежність терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР". Він зазначив, що влада України діятиме за ситуацією. "Будуть дії – буде реакція", – сказав Данілов.
Зазначимо, що у нараді взяли участь керівники фракцій Ради, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр оборони Олексій Резніков, голова Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський, голова СБУ Іван Баканов та керівництво розвідок.
Об 11:00 у парламенті відбулося засідання Погоджувальної ради. Після цього у ВР також провели нараду голів фракцій та комітетів із правоохоронними структурами та РНБО.
Перед засіданням парламенту народний депутат Кіра Рудик нарікала, що на порядок денний не було конкретних питань щодо посилення міжнародного співробітництва та української армії.
"Ми вимагаємо як опозиційні сили не гаяти часу і виносити оборонні законопроекти про перерозподіл бюджету на додаткові зарплати нашим військовим, додаткові гроші на армію. Також ми зареєстрували законопроект про звернення до парламентів США та Великобританії щодо надання Україні додаткових засобів захисту повітряного простору", – сказала нардеп.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...