Ігор Терехов довго був противником зносу пам'ятника Жукову, не хотів розпочинати демонтаж погруддя Пушкіну у центрі Харкова навіть після початку великої війни. Останні мирні дні його сім'я жила у Харкові, 23 лютого він пізно повернувся додому і навіть подивився футбол. Говорить, що про початок "повномасштабки" його не попереджали ані харківські спецслужби, ані київські. Навіть про виїзд дипломатичних місій із Києва напередодні війни він не знав. А тому до ранку 24 лютого жив звичайним життям. Про це він розказав в інтерв'ю, передають Патріоти України.
Останнім часом Терехов намагається розмовляти у публічній площині українською, але визнає: до радикальних змін у місті не готовий. Навіть перейменування близько 400 топонімів, які пов'язані з Росією та СРСР, у Харкові йде повільніше, ніж будь-де в Україні. Від 22 лютого 2022 року у нас з'явилися не більше десяти нових назв вулиць на честь героїв війни. Назви вулиць на честь героїв визвольної війни і героїв УПА (наприклад, в Ізюмі після деокупації з'явилася вулиця на честь Степана Бандери) у Харкові міський голова не уявляє.
"Я поки що не уявляю цього. Але війна дуже багато змінила ментально в харків’ян. Але ми поки що не розглядаємо такої можливості... Коли ми зараз воюємо, ми за що воюємо? За демократію, за те, що ми є демократичне суспільство, за інституції демократії. І коли суспільство приймає перейменування, декомунізацію, цивілізоване знесення пам’ятників, то я буду стояти на боці суспільства, людей, харків’ян", - сказав Терехов.
Нагадаємо, ще 1 липня 2022 року Терехов говорив, що Пушкін ні в чому не винен і не збирався перейменовувати топоніми, названі на честь імперських поетів Росії. "У чому винен Пушкін, що народився Путін? Тим більше Пушкін — всесвітньо відомий поет, так само як і Лермонтов. Є й інші видатні поети, письменники, художники. Не треба усіх під один гребінець. Ми вчилися на чудових поемах Пушкіна і Лермонтова. І Пушкінська залишиться Пушкінською. У нас є вулиця Пушкінська, у нас є станція метро імені Пушкіна. Це нехай залишається", — заявив міський голова.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...
Американські розвідувальні служби та органи національної безпеки застерігають оборонні компанії США про спроби російських суб’єктів саботувати їхню діяльність у країні та за кордоном, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg. Згідно з повід...