"Ми зможемо пояснити, чому купували вугілля у Росії, але чому це робить нинішня влада?": Порошенко - після допиту в СБУ

В умовах енергетичної кризи 2014-2015 років та окупації частини Донбасу Україна була змушена купувати вугілля в Росії. Однак чинній владі необхідно пояснити, чому нині співпраця з країною-агресором відновлена. Про це заявив п’ятий президент, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко журналістам біля СБУ. Він наголосив, що має вичерпні пояснення, чому це було необхідно тоді, передають Патріоти України.

"Ми на сьогодні дуже легко можемо пояснити в умовах енергетичної кризи 2014-2015 років, чому в умовах окупації Донбасу, де було 90% українського вугілля, українського антрациту, ми вимушені були купувати вугілля в Росії. Завозити з державних шахт. Наш уряд і наше Мінпаливенерго завозили вугілля для забезпечення функціонування половини України в умовах абсолютно порожніх вугільних складів. І ми можемо пояснити, чому тоді ми вимушені були купляти електричну енергію", – сказав лідер "Європейської солідарності".

Однак нині, за його словами, влада має пояснити, чому у 2020-2021 році на мільярд доларів вона купує електроенергію та вугілля з окупованих територій і з Росії, "коли ми перебудували електростанції і перевели їх на вугілля, яке видобувається в Україні".

"Я не знаю, чому в 2021 році Зеленський посварився з Медведчуком, але хочу наголосити, що в 2019 році всі канали Медведчука – і 112, і Ньюзван, і ЗІК, який він купив пізніше, вже при Зеленському, і 1+1 – дуже жваво і дуже рішуче підтримували Зеленського під час виборчої кампанії. Він мав абсолютно беззастережну підтримку", – нагадав Петро Порошенко.

"Ми зараз бачимо, що замість того, щоб боротися з Путіним, Зеленський зранку до вечора намагається боротися з Порошенком. Пане Зеленський, ми зупинили Путіна в 2014-15 роках. Ми не боялися і не боїмося Путіна, ну а вас – і поготів", – зауважив п’ятий президент.

"Якщо спиратися на заяви": Чим відрізняється МБР від ракети середньої дальності - пояснення

субота, 23 листопад 2024, 7:30

Різниця між міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) та балістичними ракетами середньої дальності (БРСД) у випадку РС-26 "Рубеж", також ймовірно відомої як "Орешник", полягає в класифікації, визначеній Договором про ліквідацію ракет середньої і ...

Шантаж триває: В ISW оцінили вплив ударів "Орєшніком" і погрози Путіна на хід війни в Україні

субота, 23 листопад 2024, 6:30

Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...