Митрополит Макарій розповів, як могли покарати Філарета на Синоді ПЦУ та як реагують на його дії в Церкві

Митрополит Макарій

Синод Православної церкви України, який зібрався 24 червня, позбавив патріарха Філарета права управління Київською єпархією, а разом з тим і контролю над місцевими храмами і монастирями. Однак були й набагато суворіші пропозиції покарання для 90-річного архієрея, зазначають Патріоти України.

Архієрей Православної Церкви України, керуючий Львівською єпархією та довічний член Синоду ПЦУ – митрополит Макарій розповів, як саме пропонували покарати Філарета через конфлікт з Епіфанієм та його заяви про так зване відновлення Київського патріархату.

Відповідаючи на питання, чи справедливим було покарання Філарета митрополит Макарій зазначив, що покарання могло бути і гірше. Однак деякі члени синоду висловилися, що у нього поважний вік та варто врахувати його минулі старання для створення Помісної церкви.

Хоч зараз Філарет її критикує, і каже, що то не Українська церква, а церква Константинополя. Це дуже прикро… Знаєте, деколи людина освічена, з практикою, але з нею щось починає робитися,
– сказав він.

Він додав, що у 1992 році Російська церква наклала на Філарета анафему зробивши його героєм в Україні і він думав що зараз така історія про розкол повториться вдруге.

"Тоді він міг приєднатися до УАПЦ, і не було би Київського патріархату, розколу (в українській церкві), а була б одна церква. І було би менше Російської церкви в Україні. А він зробив розкол, бо хотів патріарший куколь. А тепер не хоче його зняти, а хоче керувати і знову веде до розколу церкви", – сказав митрополит Макарій.

На питання, які покарання загалом пропонували члени синоду для Філарета, митрополит зауважив, що його пропонували вивести зі штату і навіть виключити з ПЦУ, однак врешті спільно дійшли до висновку, що Філарета треба позбавити керування Київською єпархією.

Що до того, як реагують архієреї на вчинки Філарета, митрополит Макарій заявив:

Деякі архієреї казали мені, що були би не повірили, якби хтось раніше їм сказав, що вони разом зі мною будуть протистояти Філарету, бо він розвалює новостворену Помісну церкву.

Він також наголосив, що сьогодні більшість архієреїв підтримують Помісну церкву, а разом з нею – і новообраного предстоятеля блаженнішого Епіфанія, а не патріарха Філарета.

Історія православної церкви в Україні: пізнавальне відео

Джерело: 24 канал

Кремлівський фюрер сподівався на інше: Білий дім заявив, що запуск нової ракети РФ не стримає доставку зброї Україні, як і погрози Путіна вдарити по постачальникам з НАТО

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:31

Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...

Особлива любов до Путіна? Меркель пояснила, чому перешкоджала вступу України до НАТО

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:22

Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...