МЗС України висловило протест через засудження до тюремного терміну українського журналіста "Радіо Свобода" Єсипенка в окупованому Криму

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з рішенням від 16 лютого так званого Сімферопольського районного суду в окупованому РФ Криму, яким за сфабрикованими обвинуваченнями громадянина України, журналіста Владислава Єсипенка засуджено до позбавлення волі на шість років, зазначають Патріоти України.

"Такий вирок є безпідставним й політично вмотивованим, а також таким, що вкотре підтверджує придушення свободи слова на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь", - ідеться у коментарі міністерства.

У відомстві нагадали, що Федеральна служба безпеки РФ затримала Єсипенка 10 березня 2021 року під час виконання журналістської діяльності як позаштатний співробітник "Радіо Свобода", який висвітлював порушення прав людини у Криму з боку російської окупаційної адміністрації.

"Він був безпідставно обвинувачений російською стороною у незаконному виготовленні та зберіганні вибухових речовин. Процедурні порушення під час досудового слідства, застосування тортур з метою отримання зізнання у нібито скоєнні так званого злочину, ігнорування "суддями" наданих захистом свідчень про непричетність обвинуваченого до інкримінованих діянь в ході судового процесу вказують на виключно політичну вмотивованість рішення", - наголошують в МЗС.

У МЗС заявили, що рішення "суду" має бути скасовано, а Владислава Єсипенка, а також усіх громадян України, незаконно утримуваних РФ, негайно звільнено.

"Закликаємо міжнародне співтовариство засудити застосування Росією неправомірної практики судових переслідувань громадян України з використанням незаконних силових методів, вимагати припинення Російською Федерацією порушення норм міжнародного права на окупованих нею територіях України, продовжити активну взаємодію, в тому числі в рамках "Кримської платформи", на захист прав та свобод в Криму", - повідомили у МЗС.

"Буде важко": The Economist назвав мінімальні умови, на які Україна може погодитися в рамках угоди з Росією

неділя, 23 лютий 2025, 7:50

Україна навряд чи коли-небудь погодиться визнати окуповані території частиною Росії, однак може погодитися, що її членство в НАТО є віддаленою перспективою. The Economist назвав мінімум, на який Київ може піти в рамках потенційної мирної угоди з Росією...

Путін дав завдання: В ISW розповіли про подальші плани наступу росіян -а Донеччині

неділя, 23 лютий 2025, 7:30

Російські війська захопили позиції та відтісніли ЗСУ на захід від міста Курахове. Також армія РФ планує вийти на адмінкордон Донецької та Дніпропетровської областей від захопленого міста Велика Новосілка, передають Патріоти Україниз посиланням на звіт...