Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) підтвердила викрадення судна єменськими хуситами в Червоному морі, але заявила, що воно не є ізраїльським. Офіс прем'єре Беньяміна Нетаньягу заявив, що серед 25 членів екіпажу є українці. ЦАХАЛ заявив, що викрадення корабля в Червоному морі підтримуваними Іраном хуситами в Ємені є «дуже серйозним інцидентом глобального масштабу», передають Патріоти України з посиланням на Times of Israel.
Згідно з повідомленням, судно пливло з Туреччини до Індії з міжнародним цивільним екіпажем, без ізраїльтян на борту. «Це не ізраїльський корабель», — наголосила Армія оборони Ізраїлю.
Видання зазначає, що, за даними арабомовних ЗМІ, на борту судна перебувають 52 члени екіпажу.
Судно під багамським прапором зареєстроване на британську компанію, яка частково належить ізраїльському магнату Аврааму Унгару, якого називають Рамі. На момент викрадення судно було здано в оренду японській компанії.
Офіс прем'єрміністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу опублікував заяву у відповідь на викрадення судна в Червоному морі, звинувативши в інциденті Іран. У заяві сказано, що це британське судно, яким керує японська компанія, що було «викрадене з примхи Ірану бойовиками-хуситами в Ємені».
Також повідомляється, що на борту було 25 членів екіпажу з України, Болгарії, Філіппін і Мексики, але ізраїльтян на кораблі не було. «Це ще один акт іранського тероризму, який виражає стрибок вперед в іранській агресії проти громадян вільного світу та створює міжнародні наслідки, коли справа стосується безпеки глобальних судноплавних маршрутів», — сказано в заяві ізраїльського прем'єра.
Раніше видання Al Arabia із посиланням ізразьські джерела повідомило, що єменські хусити викрали у Червоному морі судно під назвою Лідер галактики (Galaxy Leader), яке частково належить Ізраїлю, з 22 людьми на борту.
Хусити воюють проти очолюваної арабами коаліції з 2015 року. Вони мають десятки тисяч бійців та великий арсенал ракет і озброєних безпілотників на Аравійському півострові. Угруповання контролює північний Ємен та узбережжя Червоного моря на території цієї країни.
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...
Політику нової адміністрації США багато хто в Європі порівнює із Мюнхенською змовою 1938 року, коли Британія та Франція "здали" Гітлеру Чехословаччину. Але з Україною так не вийде, тому що українці, на відміну від чехів 87 років тому, вирішили чинити з...