Серед усіх країн центрально-східної Європи найменше прихильників інтеграції України до Європейського Союзу та НАТО - в Угорщині та Словаччині. При цьому серед словаків за останні роки поменшало тих, хто хотів би бачити нашу державу у західних інституціях, а ось серед угорців їх стало більше, передають Патріоти України.
Найбільше ж прихильників членства України в НАТО та ЄС – серед громадян Польщі та країн Балтії – Литви, Латвії, Естонії. Про це йдеться у результатах дослідження Globsec Trends 2024.
У Словаччині в 2022 році вступ України до ЄС і НАТО підтримували 40% опитаних, нині ж, за два роки потому про підтримку говорять лише 30% – найменше серед усіх країн центральної та східної Європи.
В Угорщині від Словаччини пішли недалеко: членство України у ЄС та НАТО або принаймні в одній з цих організацій підтримують 36% опитаних. Однак зважаючи на те, що у 2022 році таких було всього 23% – за два роки угорці зробили неабиякий стрибок. Щоправда, тут так само найпопулярнішою позицією залишається нейтральний статус нашої держави: аби Україна його зберігала й надалі, хочуть 57% респондентів.
Найбільше членство України в НАТО, ЄС чи обох організаціях підтримують у Литві – 66%. Трошки меншою є підтримка такого вступу є у Польщі (64%), Латвії (61%) та Естонії (60%).
Водночас у Польщі за два останніх роки змінилося ставлення до вступу України до ЄС: якщо у 2022-му 72% опитаних поляків підтримували членство України в Євросоюзі або в ЄС і НАТО водночас, то у 2024-му таких лише 50%.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...