На боці Путіна? Туреччина стрімко збільшила експорт товарів військового призначення до РФ, - FT

Експорт Туреччини до Росії товарів, життєво важливих для військової машини Росії, різко зріс цього року. Це посилило занепокоєння США та їхніх союзників, що країна діє як канал для чутливих товарів від їхніх власних виробників. Про це йдеться у матеріалі Financial Times, передають Патріоти України.

Зазначається, що зростання обсягів торгівлі звело нанівець спроби США та Європи стримати здатність Москви озброювати свої ЗС, посилюючи напруженість між Анкарою та її партнерами по НАТО.

За інформацією видання, на знак того, що стримування цієї торгівлі у Вашингтоні стало пріоритетом, Браян Нельсон, заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки, цього тижня відвідає Стамбул і Анкару, де збирається обговорити торговельну та фінансову діяльність, яка приносить користь зусиллям Росії у війні проти України.

"Це буде друга поїздка Нельсона до Туреччини цього року, і вона відбувається на тлі ознак того, що деякі запчастини подвійного призначення, визначені США та їхніми союзниками як такі, що мають особливу цінність для війни, транспортуються безпосередньо до Росії, навіть якщо вони були позначені як такі, що призначені для відправки в іншу країну", - йдеться в статті.

Автори уточнюють, що за перші дев'ять місяців 2023 року Туреччина повідомила про експорт 45 категорій товарів, які США вважають "високопріоритетними", на 158 мільйонів доларів до Росії та п'яти колишніх радянських країн, підозрюваних у тому, що вони виступають посередниками для Москви. Це втричі більше, ніж за аналогічний період 2022 року, коли почалася повномасштабна війна в Україні.

Зокрема, йдеться про мікрочіпи, комунікаційне обладнання та деталі, такі як телескопічні приціли. Вони підпадають під експортний контроль США, ЄС, Японії та Великобританії, спрямований на запобігання їх потраплянню в Росію. "Але їх можна обійти за допомогою компаній, які використовують структури посередників, щоб приховати свої кінцеві пункти призначення", - говориться в матеріалі.

Удар по шпигунській мережі китайців: Байден підписав закон про заборону в США TikTok. Коли та за яких умов почне діяти

четвер, 25 квітень 2024, 7:15

Президент США Джо Байден у середу, 24 квітня, підписав законопроект, який може призвести до загальнонаціональної заборони TikTok, повідомляє CNN. Це положення було включено до законопроєкту про надання іноземної допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Вод...

Якщо не буде політичної заборони: Експерт розвповів, які цілі в Росії можна знищити ракетами ATACMS

четвер, 25 квітень 2024, 6:50

Військовий експерт Defense Express Іван Киричевський прокоментував ухвалення Сенатом США законопроєкту про допомогу Україні. За його словами, якщо пакет допомоги передбачатиме поставки Україні ракет ATACMS - їх можна буде використати для знищення пуско...