На Донбасі знову рясно ллється кров

Збройні формування Російської Федерації за добу 10 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі, двоє українців військових отримали поранення. Однак ворог також отримав своє, зазначають Патріоти України. Як повідомив прес-центр ООС, 24 квітня противник застосував проти ЗСУ заборонені міномети калібру 120 мм та 82 мм, а також гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.

"Наші військовослужбовці з наявних вогневих засобів давали окупаційним підрозділам гідну відповідь на кожен обстріл та вчасно і жорстко припиняли злочинну збройну активність", – йдеться в повідомленні.

За попередніми даними розвідки, українські бійці поранили щонайменше одного окупанта.

Ще один поранений терористів значиться як небойова втрата, написав на своїй сторінці у Twitter офіцер ЗСУ Сергій Нещадим.

"Протягом 24.04 втрати "орків" склали: "300" – 1 (1 ОМСБр 1 АК РФ, не бойовий). Як особливість, цей "орк" був виключений зі списків частини 24 квітня у зв’язку з перебуванням в СЗЧ та стані алкогольного сп’яніння", – написав захисник.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" підрозділи ЗСУ зафіксували п’ять порушень режиму "Тиша". Неподалік Павлополя ворог з мінометів калібру 82 мм випустив по українских позиціях 23 міни, а біля Лебединського вів вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

По оборонцях Старогнатівки терористи двічі відкривали вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї, а захисників Широкиного надвечір обстріляли з гранатометів та великокаліберних кулеметів.

Зранку по опорних пунктах Об’єднаних сил поруч з Оріховим противник випустив 20 мін 120-го калібру, а по опівдні оборонців населеного пункту Хутір Вільний обстріляв з автоматичних станкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Згодом російські найманці вели вогонь з 120 мм та 82-мм мінометів по захисниках Новоолександрівки, використавши загалом 30 мін. Позиції українських військових поруч із Новотошківським загарбники обстріляли з мінометів 120-го калібру, а по оборонцях Новозванівки застосували 82-мм міномети, автоматичні станкові гранатомети та великокаліберні кулемети.

Агресивні дії противника отримали належну оцінку з боку захисників України.

Від початку цієї доби російські найманці відкривали вогонь по позиціях в районі Авдіївки з мінометів калібру 120 мм та 82 мм, а також гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів. У відповідь військові ЗСУ оперативно застосовували чергові вогневі засоби.

За поточну добу втрат серед українських захисників немає.

Fire Point видала ще дещо нове про Freyja: Україна готує прорив у сфері ППО у семеро дешевший за знаменитий Patriot, - ЗМІ

субота, 27 червень 2026, 15:16

Українська компанія Fire Point, один із найбільших виробників ударних безпілотників в Україні, оголосила про вихід у сферу протиракетної оборони. Новий напрям передбачає створення системи Freyja, яка, за заявами розробників, може коштувати приблизно у ...

Нова-стара радянська техніка дала збій: Україна втратила МіГ-29, пілот вижив

субота, 27 червень 2026, 14:48

МіГ-29 Повітряних сил, який виконував бойове завдання на Полтавщині, передають Патріоти України з посиланням на Повітряні сили ЗСУ . ПС ЗСУ підтвердили уточнюють, що пілот катапультувався, зв'язався з пошуково-рятувальною командою та був доставлений д...